Domů > Magazín > Zdraví

Trápí vás alergie nebo fóbie? Nebudou!

Alergie všeho druhu jsou dnes velmi běžné. Komplikují nám život, přitom možná stačí tahle jedna věc a jsou navždy pryč.

Někdy jsou projevy alergie mírné, ale občas mohou mít vážný vliv na naše zdraví. Alergie jsou v podstatě přehnanou reakcí imunitního systému na běžné látky, jako jsou například pyl, prach nebo jídlo.

Mezi nejčastější potravinové alergeny patří lepek, laktóza, arašídy, mořské plody a vejce. Když člověk s alergií přijde do styku s těmito látkami, může se mu objevit celá řada nepříjemných příznaků, jako jsou svědění, otoky, kožní vyrážky, trávicí obtíže a další. Některé alergie mohou vést i k anafylaktickému šoku, což může být život ohrožující.

Zkusme vyřešit alergie jinak

Klasické řešení alergií je obvykle založeno na eliminaci potravin, které způsobují alergickou reakci, z jídelníčku. To může být velmi obtížné, zejména pokud je potravina velmi oblíbená nebo se nachází v mnoha jídlech. Navíc, někdy je těžké určit, která potravina přesně způsobuje alergickou reakci nebo se může jednat o kombinaci několika potravin.

Hypnoterapie – atrakce nebo revoluční metoda?

Jednou z alternativních možností řešení alergií je hypnoterapie. Že nevíte, co to je? Tento způsob léčby se zaměřuje na překonávání psychologických bariér, které mohou být spojené s alergií. Během hypnoterapie je pacient pod vedením terapeuta veden k relaxaci a stavu hlubokého uvolnění, a poté jsou mu předkládány sugesce, které mu pomáhají změnit svůj vztah k potravinám, které způsobují alergickou reakci. Tento proces může pomoci pacientovi snížit nebo eliminovat alergické reakce a zlepšit kvalitu jeho života. V Klubu Jíme Jinak jsme o této metodě natočili celé video.

Jednoduše řečeno, odpočinete si v uvolněném stavu a po pár minutách je alergie pryč.

Zní to jako pohádka

Že vám to zní divně? Tak jednoduché, že by to bylo? Na naše stránky se dlouho obrací spousta lidí, kteří hledají pomoc s alergiemi. Většinou jsou unaveni z příznaků, které je trápí, a hledají způsob, jak se jich zbavit nebo alespoň zmírnit projevy. Zdá se, že počet lidí trpících alergií stále roste a přibývá i alergenů. Vrtalo nám v hlavě, jak lidem s alergiemi pomoct.

Jako první jsme připravili jídelníčky, které jsou z velké části uzpůsobené tak, že výskyt alergií eliminují nebo je z nich snadné alergeny vyřadit. Některé jsou přímo bezlepkové nebo upravené při histaminovoé intoleranci. Natočili jsme i videa s odborníky, napsali spoustu článků

To, že jídelníčky Jíme Jinak pomáhají zbavit se ekzémů, kožních potíží i alergií, si můžete přečíst v některém z těchto příběhů. Jednoduše, udělali jsme mnoho, aby nás alergie netrápily. Chtěli bychom to ale posunout ještě o kus dál.

Pojďme s alergiemi zatočit ještě víc

Rozhodli jsme se udělat speciální projekt, který pomůže lidem trpícím alergií a ostatním rozšíří povědomí o nových metodách přístupu k léčení alergií. A právě proto jsme s lektorem Radimem Grebeníčkem domluvili speciální sezení pro několik účastníků. Tyto účastníky pak právě Radim pomocí hypnoterapie zbaví alergie. Tato dvoudenní terapie nebude stát účastníky ani korunu a my navíc celý proces natočíme a zdokumentujeme. Je to obrovská příležitost. Hypnoterapie se díky úspěchům dostává do popředí zájmu světových moderních klinik, ale lektorů hypnoterapie zatím moc není. 

Chcete se zbavit alergie nebo znáte někoho, kdo potřebuje pomoc?

Pokud vás trápí alergie, nebo fóbie, na cokoliv, nenechte si ujít tuto příležitost.  Možná si už ani nedovedete představit, jaký by byl váš život bez alergie nebo fóbie. Pojďte se zkusit. Zbývá jen pár posledních míst na semináři, který proběhne 18.4. a 21.4. 2023 v Praze (Václavské náměstí 10). Přihlásit se může každý. Pročtěte si detaily a přihlaste se na akci.

Prosím, mějte na paměti, že v rámci tohoto semináře jde o léčení alergií a fóbií. Pokud vás trápí jiné potíže, hypnoterapie vám může pomoct, ale není v našich silách to propojit v rámci tohoto semináře.

Jak vyřešit fobie

Fobie jsou iracionálními obavami z konkrétních věcí nebo situací. Stejně jako alergie, může mít vliv na naše zdraví a každodenní život, což znamená, že řešení těchto problémů je klíčové. Existuje mnoho různých typů fobií, které mohou být spojeny s jídlem.

  • Fobie z otravy jídlem – Tento typ fobie se objevuje u lidí, kteří mají silný strach z možnosti otravy jídlem. Tito lidé se obvykle vyhýbají jídlům, která považují za riziková, jako jsou syrová masa nebo nedovařená vejce.
  • Fobie z alergické reakce – Tento typ fobie se objevuje u lidí, kteří mají alergii na určité potraviny. Tito lidé se obvykle bojí, že konzumace těchto potravin může způsobit alergickou reakci, což může být v některých případech i život ohrožující.
  • Fobie z nových jídel – Tento typ fobie se objevuje u lidí, kteří mají strach z konzumace neznámých jídel. Tito lidé se obvykle drží svých obvyklých jídel a vyhýbají se novým jídlům, i když jsou to jídla, která jsou pro většinu lidí naprosto běžná.
  • Fobie z určitých textur jídel – Tento typ fobie se objevuje u lidí, kteří mají odpor k určitým texturám jídel. Například někteří lidé mohou mít fobii z hlazení či mazání mazlavé nebo slizké stravy.
  • Fobie z konzumace jídla před ostatními – Tento typ fobie se objevuje u lidí, kteří mají strach z konzumace jídla před ostatními. Tito lidé se mohou obávat, že je ostatní budou posuzovat nebo že budou vidět, jak neuměle jedí.

A určitě existují i další. Fantastické na tom je, že právě fobie se dají snadno vyřešit pomocí hypnoterapie. Pokud tedy zrovna netrpíte fóbií z hypnoterapie. :-)

Jestli vás trápí fóbie, přihlaste se na akci.

Co na to říkáte?

Jak vás tato revoluční metoda zaujala? Napište nám to do komentářů.

PS: Přemýšlíte jak zlepšit postavu a své zdraví?

Nepřemýšlejte 😊 Pojďte něco dělat! Ukážeme jak vylepšit jídelníček, co jíst a co ne, a jak si jídlem spravit zdraví! Naskočte do online kurzu Jíme Jinak - JE ZDARMA !

S radostí pečuji o stránky Jíme Jinak, točím a stříhám videa, fotím jídla, vyrábím naše online kurzy a mnoho dalšího. Jídelníček Jíme Jinak mám vyzkoušený na vlastní kůži a ke klasickému už bych se nevrátil. Taky díky tomu, že mi Eva vaří samé dobroty!😉

51 lidí už poděkovalo za článek.

Komentáře

monika.tp
5. 6. 2023

Dobrý den, na moje-vase doporučení podstoupil hypnoterapii můj syn. Nepomohla. Rýma teče jako z kohoutku veselé dál. M.Malikova

Dobrý den, jak to udělat,když je už sezóna a člověk bez antihistaminik nemůže fungovat? Je to podmínka účasti na té hypnoterapii. Děkuji

Ukázat další komentáře