Domů > Nepřehlédněte

Ultra rychlo-klíčidlo GEFU na výhonky i klíčky (se super slevou!)

Chcete si dopřát pořádnou dávku živin z domácích výhonků a klíčků? Toto klíčidlo je takový domácí rychlo-skleník. Klíčit v něm můžete vše, co vás napadne – od munga, přes vojtěšku, semínka brokolice, ředkviček nebo řepy. Díky ideálnímu prostředí a vlhkosti jsou klíčky a výhonky hotové do pár dnů!

Proč jíst klíčky a výhonky? Jsou nabité živinami

Naklíčené luštěniny, obiloviny a zelenina jsou bohatým zdrojem minerálních látek, vitamínů a stopových prvků. Už po dvou hodinách klíčení se v semínku zvyšuje obsah vitamínů a balastních látek až o 50-200 %. Díky tomu jsou ideální zdravou ingrediencí do salátů, směsí a náplní do placek, palačinek a tortill, na posyp chleba, ale i do wok pokrmů.

Výhody klíčidla GEFU

GEFU je takový miniaturní skleník s integrovaným větráním, které zajišťuje dokonalé klimatické podmínky pro pěstování čerstvých výhonků a klíčků. Díky tomu klíčky a výhonky rostou neuvěřitelnou rychlostí. Design klíčidla je velmi pěkný (hodí se do každé kuchyně) a celkově se skvěle udržuje (stačí propláchnout nebo dát do myčky).

  • vhodné pro všechny druhy výhonků a klíčků (luštěniny jako cizrna, hrách, čočka, mungo; obiloviny jako pšenice; semínka jako vojtěška, ředkvičky, brokolice, jetel aj.)
  • ultra rychlý růst klíčků (GEFU poskytuje ideální klimatické podmínky)
  • moderní design
  • skleněná průhledná kopule (dobré světelné podmínky pro růst a lze dobře pozorovat, co se uvnitř děje)
  • integrované větrání
  • základna slouží jako sběrná nádoba při odtoku přebytečné vody
  • lze mýt v myčce

Vyzkoušela jsem několik druhů klíčidel, ale žádné mi nevyhovovalo, proto jsem zůstala u domácích metod klíčení. Ale po vyzkoušení GEFU klíčidla měním názor. Klíčky a výhonky v GEFU klíčidle rostou ultra rychle – přímo před očima. Ve srovnání s domácím klíčením, kdy mi klíčení vojtěšky trvalo až skoro týden, v GEFU klíčidle je má stejně velké do 3 dnů.

Jednoduché použití klíčidla

Dle typu semínek (viz návod u každého balíčku semínek) buď necháme přes noc namočit, nebo prolijeme semínka ve skleněné kopuli krátce vodou, necháme je okapat přes sítko, které je integrováno v základně, položíme skleněnou kopuli na základnu a umístíme nádobu na klíčení kdekoliv v kuchyni, lépe na teplejší místo (řídíme se dle návodu na balíčku semínek – některá potřebují 2 dny ve tmě, např. přikryjeme nebo dáme do skříně, jiné mohou být na světle). Opakujeme proplachování 2-3 x denně.

Domluvili jsme pro vás slevu (nejen) na klíčidlo

Členové klubu Jíme Jinak mají nadstandardní slevu [přihlaste se] na značky Kuvings (odštavňovače, fermentor, výrobník sýrů, jogurtovač), Ankarsrum (kuchyňský robot), Eaziglide (nepřilnavé nádobí) Berkey (filtr na vodu) a Yden (sušičky).  [přihlaste se].

Dále slevu [přihlaste se] na klíčidlo GEFU. Pro uplatnění slevy v e-shopu www.traminal.cz zadejte při nákupu svůj klubácký email a kód: [přihlaste se].

Členové klubu Jíme Jinak mají mimořádnou slevu [přihlaste se] na značku Vitamix (mixér) v e-shopu www.traminal.cz. [přihlaste se].

Na ostatní značky mají členové slevu 10 % v e-shopu www.traminal.cz. Pro uplatnění slevy zadejte při nákupu svůj klubácký email a kód: [přihlaste se].

Výhoda pro registrované uživatele

Registrovaní čtenáři mají slevu 10 % slevu na celý sortiment (včetně klíčidla GEFU) v e-shopu www.traminal.cz. Pro uplatnění slevy zadejte při nákupu svůj registrační email a kód: [přihlaste se].

UPOZORNĚNÍ
Slevy jsou platné pouze na webu www.traminal.cz a pouze na zboží (tzn. že neplatí na náhradní díly, příslušenství, na zboží ve výprodeji či zboží v akci). Sleva platí pouze pro členy Klubu, ne pro přátele a rodinné příslušníky. Sleva platí do odvolání.

PS: Z práce do práce, život letí a vy nic nestíháte?

Pokud před sebou stále jen hrnete všechny ty povinnosti, které život přináší, je čas se zastavit. 🛑 Je tohle život, který chcete? O tomto jste snili? Asi ne. V přírodě začíná nový biologický rok, nový začátek a i my to letos můžeme udělat jinak. Právě tomu se v Jarní Očistě také věnujeme a máme dokonce připravený silný závěrečný aktivační rituál, aby se vaše záměry mohly uskutečit. Zdaleka v očistě nejde jen o vyvážený jídelníček. Pojďte si ujasnit touhy, naberte zas energii a pojďte se cítit ve svém těle lépe. Začněte s námi 8 týdenní Jarní očistu. Pročistíme tělo, zlepšíme jídelníček, postavu i psychiku.

Zdravé recepty, zdravé vaření a životní styl. Tisíce receptů zdarma. Co víme, sdílíme! :-)

18 lidí už poděkovalo za článek.

Komentáře

Kattynka
14. 7. 2021

Evičko, děkuji za slevu na klíčidlo, ta moje plastová miska prostě nebyla ono.

Kolik má prosím GEFU objem? Nenašla jsem na stránkách prodejce.. děkuji

Ukázat další komentáře

Vyzkoušejte také

47
22

V čem klíčit semínka (domácí nakličovací misky)

Že klíčky jsou skvělým zdrojem vitamínů, enzymů a minerálů, to víme. Ale mnozí z vás stále nevědí, jak snadno semínka naklíčit a sháníte speciální nádoby. ...
klub
89
6

Jak upravit stravu na jaře

Jaro je výborné období pro očistu našeho trávení. Máme šanci se zbavit všeho starého a nepotřebného, zároveň máme dost síly postavit se čelem k novým výzvá...
92
72

Klíčíme mungo

Mungo jsou zelené fazolky, které po naklíčení chutnají podobně jako čerstvý hrášek. Mají osvěžující nasládlou chuť, posilují imunitu, detoxikují organismus...
36
12

Klíčíme čočku

Čočka je ideální jarní luštěnina. Nemusíme ji však jíst jen vařenou. Pojďme si část vyklíčit. Používat pak můžeme jak klíčky, tak zelené lístečky, které ná...
35
30

Klíčíme vojtěšku Alfalfa

Vojtěšku pojmenovali alfalfa, což znamená otec všech potravin. Považuje se za elixír života. Jako všechny klíčky, i ona obsahuje cenné a léčivé látky, kter...
20
9

Zelené výhonky čočky

Používání čerstvých výhonků je výbornou prevencí před jarní únavou. Olistěné výhonky červené čočky poskytují krom jiného také chlorofyl ceněný pro své deto...