Domů > Magazín > Zdraví

Dívka trpěla ekzémem od narození: vyléčila se až pomocí stravy

Chronický ekzém je velmi nepříjemné onemocnění. Dle lékařů se jedná o nemoc nevyléčitelnou, kterou lze držet v určitých mezích pomocí krémů, mastí a léků. Ve skutečnosti svou nemoc lidé mohou ovlivnit více, než si myslí. Příkladem je tato dívka, která si pomocí zdravé stravy vyléčila chronický ekzém, který ji trápil od dětství.

Nemohla ani vyjít z domu. Ekzémy ji praskaly do krve

Victoria Jinks, 26letá dívka z Velké Británie, trpěla chronickým onemocněním od jejího narození (1). Toto zánětlivé onemocnění kůže, které jí způsobovalo zčervenání, puchýře a svědění, ji někdy natolik paralyzovalo, že nedokázala ani vyjít ven z domu. Během léta si musela zakrývat kůži a byly dny, kdy nemohla do práce, protože jí ekzémy bolestivě praskaly a krvácely. “Bylo téměř nemožné si ekzémy neškrábat, nedalo se to vydržet.

Vyzkoušela všechny přípravky, nic nepomohlo

Pro zmírnění příznaků používala steroidní krémy, ale nezabíralo to a problém to nevyřešilo. Za svůj život vyzkoušela nespočet různých krémů a přípravků, které slibovaly zlepšení. To ale nepřicházelo. Nikdy ji nenapadlo řešit problém zevnitř. Řešit příčinu, ne následek.

“Nesnášela jsem být namazaná krémem. Vyvinula se u mě fobie z mazání”

Za 2 měsíce od změny stravy je její kůže vyléčená

Rozhodla se zcela vyloučit maso, mléko a mléčné výrobky. A za 2 měsíce veganské stravy se její ekzém zcela vyléčil. “Mléčné výrobky a alkohol byly mými největšími spouštěči ekzému. Všechno to odpírání a zvykání si na něco nového a nepoznaného stály rozhodně za to,” dodává. Sdílí svou zkušenost, aby mohla pomoci i dalším lidem trpícím stejným onemocněním, že i oni mají šanci se vyléčit.

Po ekzému už nejsou ani památky

“Cítím se teď skvěle. Konečně normálně. Moje pleť je čistá, vyléčená. A to je zázrak. Nikdy bych nevěřila, že se budu  cítit příjemně v mém vlastním těle.”

Máte podobnou zkušenost s vyléčením ekzému nebo jiné nemoci pomocí stravy?

Podělte se s ostatními o to, jak jste se vyléčili. Pošlete nám svůj příběh.

PS: Přemýšlíte jak zlepšit postavu a své zdraví?

Nepřemýšlejte 😊 Pojďte něco dělat! Ukážeme jak vylepšit jídelníček, co jíst a co ne, a jak si jídlem spravit zdraví! Naskočte do online kurzu Jíme Jinak - JE ZDARMA !

Zdravé recepty, zdravé vaření a životní styl. Tisíce receptů zdarma. Co víme, sdílíme! :-)

2 lidi už poděkovali za článek. Oceňte práci autora také.

Komentáře

an.rezkova
14. 8. 2018

Dobrý den. Dcera exém od 2roku.Kojena cca do 3 let.Ted dva mesice jedeme bez lepku,mleka,cukru.Vejce sem tam a sem tam kvalitni kousek masa.Cely cervenec u more, exem prakticky nebyl.Po navratu opet vyskakuje a strava se nikterak nezmenila.Perem se s tim od lonskeho srpna, kdy propukl agresivne, bezesne noci, skrabani,plac, des bes hruza.Doma se snazime nepouzivat zadnou chemii, atd.Je dost svetly tip, temer bile vlasy, svetla kuze, manzel alergik na pily, tudiz predpoklady asi jsou. Rikam si jak dlouho ji drzet totalne bez lepku, slysela jsem nazor, ze kdyz ho nebude dele jist, je mozne si na nej i tu alergii vypestovat?nevim…a treba bych zaradila i jecmenne kroupy ci sem tam bulgur ci tak, ale zatim se bojim jakkoliv s tim jidlem hybat…nekdo podobnou zkusenost?ci jak dlouho vyslovene drzet striktne toto stravovani :-) dekuji za zkusenosti,s pozdravem Anna

Ivana Frankova
13. 8. 2018

Já trpěla ekzémem celý život. Přišli mi tedy na velkou alergii na vaječný bílek, to se pak tedy upravilo, ale i tak jsem na sebe 28 let mazala kortikoidy, jako dítě jsem byla obsypaná od hlavy až k patě. S JJ mi to zmizelo za pár dní. Teď, když někdy zhřeším něčím klasickým, objeví se mi do rána ekzém na prstech, přesně vím, čím jsem si to způsobila. Strava dle JJ mi vyléčila nejen ekzém, ale i další zdravotní obtíže. Kortikoidy už nepotřebuju ani náhodou, pokud se mi nějaký ten ekzém objeví, nechám ho přirozeně odejít. Navíc mi přijde, že kůže se už umí s jinou stravou zocelit mnohem rychleji sama bez zásahů. :-)

Ukázat další komentáře