Domů > Magazín > Hubnutí

Jídelníček na hubnutí po porodu

Týkají se vás nadbytečná poporodní kila? Hledáte, jak by měl vypadat jídelníček, který je pomůže zredukovat a zároveň poskytne potřebnou výživu? Dál už hledat nemusíte, Jíme Jinak vám ukáže, jak na to.

Jak zhubnout po porodu?

Bezprostředně po porodu je veškerá pozornost maminky přirozeně směřovaná k miminku. Sama sebe ale mnohdy odbývá, k čemuž nahrává i to, když je na dítě většinu času sama a postrádá či odmítá pomocnou ruku. Nabytá poporodní kila bývá to poslední, čím se chce a má kapacitu se zabývat, nebo doufá, že se to časem samo upraví. V horším případě začne držet nárazové diety, které jí neposkytnou potřebnou výživu pro ní a její kojené miminko a výsledkem bude spíše únava. Jak na hubnutí po porodu zdravě a tak, aby se maminka cítila dobře a pomohla nejen sobě, ale i kojenému děťátku, aby se zdravě vyvíjelo? Pojďme se podívat na to, jak by měl takový jídelníček vypadat.

Jídelníček na hubnutí po porodu

Každý má jiné podmínky a možnosti a proto berte následující rady jako inspiraci a možná vodítka. Prvotní zmínka by ale měla být o tom, abyste myslela i sama víc na sebe a nebála se říct si o pomoc – partnera, babičky, tetu, blízkou kamarádku. Není potřeba se strhat a vydat ze sebe všechnu energii, byť byste se ráda pro miminko rozdala. Pokud ale chcete mít dohled nad miminkem stále vy, blízcí lidé ve vašem okolí můžete požádat o pomoc např. s přípravou jídla.

Jaké kroky můžete, i s případnou pomocí ostatních, udělat pro to, aby jídelníček začal být vyvážený a přirozeně došlo k redukci poporodních kil?

  • Začněte ráno zdravou snídaní, která je důležitá pro nastartování metabolismu. Po noci je potřeba tělu doplnit vitamíny a minerály a dodat mu něco teplého, jinými slovy podpořit již od rána tzv. trávicí oheň, který je důležitý pro správnou funkci metabolismu – pokud metabolismus správně funguje, tak jdou kila mnohem snáze dolů. Studené kefíry, jogurty a šťávy nebudou tou správnou volbou. Na našem webu naleznete tipy a recepty na zdravou snídani podle našich principů.
  • Alespoň jedno jídlo denně snězte opravdu v klidu. Soustřeďte se v tu chvíli jen na jídlo, každé sousto dobře rozkousejte. To velmi uleví vašemu trávení, rychleji a efektivněji se rozběhne trávicí proces.
  • Nemusíte řešit kalorie, zaměřte se na výživovou hodnotu jídla. Co nejvíce začněte zařazovat tzv. prvopotraviny jako jsou celozrnné obilniny, luštěniny, zelenina, ovoce, semínka, oříšky. Jak tyto potraviny upravit tak, aby bylo jídlo chutné a zdravé, se můžete inspirovat v našem receptáři. Při sestavování jídelníčku se řiďte ročním obdobím a svým zdravotním stavem (jiný jídelníček by měl být např. v době nemoci apod.). Z jídelníčku naopak vynechte polotovary a všechny chemicky upravované potraviny, tedy ty s obsahem aditiv, barviv, ochucovadel. Polotovary vám sice ušetří čas, ale vaše zdraví při pravidelné konzumaci bohužel spíše podkopnou.

Pokud nemáte ve svém okolí podporu a pomoc, jsme tady pro Vás. Pokud jste s námi v Klubu Jíme Jinak, kdykoliv si nebude vědět rady a budete tápat, napište do Poradny Klubu. Neuvaříme sice za Vás, ale pomůžeme Vám s tím, jak si vaření ulehčit a poskytneme tipy pro Vaší konkrétní situaci.

Vzorový jídelníček na hubnutí po porodu

Snídaně: Carrot cake ranní kaše

Oběd: “Rajská omáčka” z červené řepy, příloha: kukuřičné těstoviny

Večeře: Rýžový salát

Tipy na svačiny: Luxusní švestkový krém za pár minut, Cuketový perník bez lepku

Jak může vypadat týdenní jídelníček na hubnutí (při kojení) se dočtete zde.

Hubnutí po porodu s Jíme Jinak

Pokud jste rozhodnutá změnit krok po kroku stravu ve spolupráci s námi, velice nás to těší. Jak s námi můžete pokračovat?

Určitě vás zajímá, jak začít. Pro tyto potřeby si pusťte online kurz Jak začít?. Je pro vás zdarma a je nabitý prvotními informacemi. Dále si projděte rubriku Jak začít, kde jsou předtočená informativní videa, popsané základní suroviny, využít můžete také Školu zdravého vaření.

Připojte se k nám do Klubu Jíme Jinak. Máme tu pro vás spoustu dalších hodnotných materiálů (vzorové týdenní jídelníčky, recepty a video recepty, mnoho rozhovorů s odborníky a odborné články) a poradnu s naší podporou a možností se ptát na cokoli, co vás napadne okolo zdravého životního stylu a hubnutí. Pokud si chcete v pohodlí domova zacvičit, máte v rámci Klubu možnost si neomezeně pouštět videa a cvičit podle instruktorky jógy Šárky a lektorky jógy a zdravotního pilates Ivony. Naučíte se relaxovat, meditovat a používat dechové techniky pro detox těla a mysli, naučíte se jak na krásné a zdravé držení těla nebo jak si zacvičit v krátkém intervalovém tréninku. Samozřejmě vše s ohledem na váš zdravotní stav, těhotenství či dobu po porodu.

Pokud vám vyhovuje větší vedení a podpora, doporučujeme se zapojit do probíhajícího kurzu Hubneme do plavek (probíhá po Vánocích a pak před létem) nebo Jarní očisty (probíhá v únoru, březnu) či Podzimního detoxu(probíhá listopad, prosinec). V rámci těchto kurzů se naučíte zdravě vařit tak, aby vás to podporovalo ve vaší snaze hubnout, můžete se s námi o všem radit a vzájemně se podporovat s ostatními účastnicemi.

Jak čtenářky Jíme Jinak shodily poporodní kila

Pro Báru (31) byl velkou motivací změnit stravu narozený syn, který začal mít kožní potíže. Výsledky viděla během chvíle, kdy za pouhých 14 dnů, kdy jedla podle našeho jídelníčku, se synovi výrazně zlepšila kůže a ona sama zhubla 5 poporodních kil, přestaly jí bolet záda a začala pociťovat mnohem více energie.  

Martina (41) se rozhodla rok po porodu shodit nadbytečná poporodní kila, prošla s námi programy Hubneme do plavek a Podzimní detox, celkově zhubla 12 kg, zbavila se nafouknutého břicha a přestaly jí úporně svědit ruce, čímž trpěla kvůli ekzému.

Jana (40) si prošla neúspěšně vícero dietami, dokud se nepřipojila k Jíme Jinak a díky účasti v programu Jarní očista se naučila vhodně volit stravu a dostala se na svojí ideální váhu.

Těšíme se i na Váš příběh a pokud Vás cokoliv ohledně hubnutí po porodu zajímá, neváhejte se podělit v komentáři níže.

PS: Stále na sebe nemáte čas?

Co se postarat konečně i o sebe? Startujeme podzimní detox. Spravíme si jídelníčkem postavu, odstresujeme se a nabijeme energií. Budeme o vás 8 týdnů pečovat a podporovat vás na cestě k lepšímu zdraví.
Chci trochu péče a porozumění.

Mojí vášní je celostní pohled na zdraví lidského těla a duše. Miluji svoji rodinu, ráda skládám myšlenky psaným slovem, hřeje mě pocit, že mohu u ostatních zažehnout plamínek péče o jejich zdraví.

Buďte první, kdo poděkuje za tento článek.

Buďte první, kdo napíše komentář

Vyzkoušejte také

Jak zhubnout na mateřské

Mnoho novopečených maminek čelí, kromě náročné péče o miminko, výzvě shazování kilogramů nabraných v těhotenství. Hubnutí na mateřské je často obtížný a zd...
17
84

Kalorie už roky nepočítám

Váhu jsem řešila od puberty a mezi jinými dietami držela i tu, kde se jídlo váží a počítají kalorie. Jídlo byl pro mě nepřítel, pořád mi ta čísla nevycháze...

Jak zhubnout v 65 letech

Zdravě hubnout v 65 letech? Ne, nezbláznili jsme se, skutečně to jde. Senioři už sice mají vzhledem ke svému věku určitá omezení, ale dodržujete-li několik...

Kojím a nejde mi zhubnout – co se to děje?

Kojíte po porodu už nějakou dobu, ale poporodní kila se ani nehnou? Podívejte se, co možná děláte špatně a proč vám hubnutí během kojení nejde.

Hubnutí po ukončení kojení

Protože je kojení pro tělo velmi náročné a vyžaduje zvýšený příjem živin, snadno si zvyknete, že si během dne dáte třeba o jedno jídlo navíc. Co s tím ale ...

Hubnoucí jídelníček na měsíc

Toužíte dát sbohem nadbytečným kilům nebo se zbavit zdravotních potíží? Neztrácejte čas nevhodnými redukčními dietami a dejte přednost zdravému vyváženému ...