Domů > Výhody pro členy > Co členové využili

Přijďte do Dalejky na zdravý dezert zdarma

Monika změnila jídelníček už před třemi lety. Ale změnu nedopřála jen sobě. Vaří pro děti do školky a ve své zdravé kavárně zavedla krom zdravé kávy a dezertů také zdravé obědy. Přijďte do pražské kavárny Dalejka a pokud jste členem Klubu JJ, dostanete ke kávě dezert zdarma!

Moniku možná znáte z příběhu Jak Monika přehodila v životě výhybku, který před dvěma lety vyšel na našem webu. Tehdy nám Monika naspsala, jak se jí vyplatilo začít jíst jinak. Ale byl to vskutku jen začátek!

Moniku jsme navštívili v její kavárně Dalejka, všechno ochutnali a trochu vyzpovídali:

💡 TIP: Sezóna plavek je tu! Zkus tento jídelníček a sprav si postavu.

Eva: Co se u vás za poslední dva roky změnilo? Vaříte pořád jinak? Jí to tvůj syn, když chodí do školky?

Monika: Vaříme pořád jinak a stále víc a víc. Pro syna je jíst jinak vlastně standard, a tak mu i chutná nejvíc. Ráno si i u babičky vyžádá polévku místo chleba s máslem. Do školky mu jídlo vozím každý den.

Eva: Jak se to stalo, že se ve tvé kavárně vaří jinak?

Monika: Původně jsem vařila každé ráno pro syna a pár dalších zájemců ze školky. A když už jich bylo hodně a mateřská mi končila, řekla jsem si, že budu vařit v kavárně a zkusíme udělat ze standardní kavárny Zdravou Kavárnu.

Eva: Co všechno nabízíte?

Monika: V kavárně nabízíme od pondělí do pátku polední menu dle jíme jinak, polévku a kompletní talíř. Dále zdravé dezerty bez bílé mouky, cukru, mléka a vajec.

Eva: Co na zdravé dezerty říkají zákazníci, chutnají jim?

Monika: Dezerty jsou hodně oblíbené a zákazníci se sami diví, jak jim chutnají. Někdy ani nestíháme péct. Pečeme už i na objednávku.

Eva: Po ochutnání se tedy vůbec nedivím! Takže si u tebe lze objednat dort na narozeniny?

Monika: Ano, děláme i zdravé narozeninové dorty na objednávku.

Eva: Jaký typ stravy nabízíte?

Monika: Vaříme i pečeme tak, aby nám bylo dobře a podle hesla „v bříšku jako v pokojíčku“. Polední menu je energeticky vyvážené jídlo (kompletní talíř – obilovina, luštěnina, tepelně upravená zelenina, kvašená zelenina, salát), řídíme se ročním obdobím, většina surovin je lokální a v bio kvalitě. Samozřejmě žádné mléko, vejce, maso, cukr a většina jídel je bezlepkových nebo lze udělat bezlepkovou variantu. Dále nabízíme obilnou kávu s mandlovým, sójovým, rýžovým nebo ovesným mlékem, bio limonády bez přidaného cukru, zdravé nanuky, domácí zmrzlinu, zdravé slané koláče, domácí humus se zeleninou na menší hlad.

Eva: Kdo to všechno vaří? Když jsme přicházeli, tak jsi zrovna dodělávala dort a motala sushi rolky.

Monika: Zatím většinu vařím a peču osobně, ale mám i šikovnou kolegyni. Mně vaření a pečení dle jj moc baví a ráda experimentuji a vymýšlím nové recepty.

Eva: To je poznat. Jsme tu podruhé a zase je tu spousta nových dezertů. Ochutnali jsme u tebe všechno, co bylo zrovna k mání, naše děti tu zažily úplné hody (viz foto) a my si tedy takéneskutečně užíváme, moc nám tu chutná. Nezbývá než pozvat i ostatní, aby se zastavili na dobrý zdravý čerstvý oběd, nebo přišli posedět na špaldovou kávu!

Monika: Moc se těšíme na vaši návštěvu!

Eva: Díky za rozhovor, Moniko.

No a protože Monika je také členem Klubu Jíme Jinak, rozhodla se přijít také s něčím pro Klubáky! Pokud přijdete k ní na kávu, dostanete zdravý dezert zdarma! To je tedy jeden z mála důvodů, proč mě mrzí, že už nebydlím v Praze..bydleli jsme nebezpečně blízko. Mňam, byla bych jistě častým hostem.

Takže tímto děkujeme Monice za skvělou nabídku pro Klubáky a těšíme se, že se tu při dalším setkání třeba potkáme s někým z Klubu.

Přejeme mnoho úspěchů a už teď se těšíme, že se tu při příští návštěvě opět stavíme na oběd a dezert.

 

 

Výhoda pro členy Klubu Jíme Jinak

Členové klubu Jíme Jinak mají vždycky něco navíc. Pokud půjdete do Dalejky na kávu, dostanete k ní dezert zdarma! Stačí přijít se správným heslem, které najdete v sekci Výhody pro členy 

Kontakt

CAFE DALEJKA

Nad Dalejským údolím 2699/9

Praha 5 – Stodůlky

Tel:  777 96 94 91
Email:  info@cafedalejka.cz

Zdravá kavárna je výborně dostupná z lokalit Praha 13, Stodůlky, Nové Butovice, Řeporyje, Lužiny, Luka a Prokopského údolí.

Během hezkého počasí můžete posedět venku před kavárnou.

Otevírací doba

PONDĚLÍ        12:00 – 22:00
ÚTERÝ             12:00 – 22:00
STŘEDA          12:00 – 22:00
ČTVRTEK       12:00 – 22:00
PÁTEK             12:00 – 22:00
SOBOTA          12:00 – 22:00
NEDĚLE          12:00 – 22:00

PS: Cítíš se v plavkách sebevědomě?

Pokud letos nechceš schovávat zadek pod ručník, pojď na to s námi jinak.
Chci lepší postavu!

Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh

Buďte první, kdo poděkuje za tento článek.

Komentáře

Světýlko
21. 4. 2016

Ahoj holky, jedu příští týden do Prahy a chystám se navštívit tuto úžasnou kavárnu a ochutnat všechny ty skvělé deserty :-). Našla jsem pod odkazem http://www.cafedalejka.cz ještě jednu kavárnu v jiné části Prahy. Je to ta samá paní majitelka? Stejná nabídka?Jelikož se budu pohybovat městskou dopravou je pro mě ta v Trojické ulici blíž. Kdo jste byly a navštívily, napište mi prosím svoje postřehy.Děkuji. Petra.

Také jsem bydlela několik let blízko (v Řeporyjích). Mám ale velké štěstí, i když bydlím teď v Pelhřimově – nedávno tu otevřela kamarádka vegetariánskou jídelnu spojenou s obchůdkem, kde nakupuji mimo jiné i vážené obiloviny, luštěniny, semínka a sušené ovoce. :) Seženu tu prakticky vše, co potřebuji a vaří také výborně! Jestli bydlíte někdo v okolí, tak moc doporučuji :) http://www.zahradapejr.cz

Ukázat další komentáře