Domů > Magazín > Blog

Ženy, dívky, samice

V sobotu jsme se s Helčou zúčastnily báječného ženského setkání na happeningu SHE 2018. Ačkoliv jsme tam šly “pracovně”, nesmírně jsme si to užily od začátku až do konce. Potkaly jsme totiž samé skvělé ženské.

Silné ženské příběhy

Jedna přednášející byla lepší než druhá. Veronika vyprávěla o tom, jak zvládla přežít smrt svého manžela se třemi maličkými dětmi. Nakonec ji smrt inspirovala a vznikají skvělé knížky. Mě potěšilo, že také učí děti doma. No jen považte – je sama na tři děti, musí sebe a je nějak uživit a nechodí do práce, pracuje doma, je na volné noze, a ještě si sama obstarává vzdělání svých dětí. A pak ať si někdo stěžuje, že to má těžké, že?

Edita vyprávěla o tom, jak byla úspěšná a přitom strašně vnitřně nešťastná.

Měla skvěle rozjetý byznys, manžela, co jí ho všechny záviděly, zdravé děti, dovolenou 4x ročně a ona byla šíleně nešťastná. Chodila po kurzech a terapiích, přesto byla ve větší a větší depresi.

Prvně se jí to stalo ve třiceti, po druhé překvapivě znovu ve čtyřiceti letech. Už už si šla pro léky na depresi, ale pak se to nějak zlomilo. Správné informace ve správnou dobu způsobily, že našla důvod, proč je na světě a začala se mít ráda. Bavila celý sál svým živočišným projevem. Na fotkách je to ta samice se lví hřívou.

Na Janu Nováčkovou jsem se těšila úplně nejvíc. Léta obdivuji její práce na téma vzdělávání a výchova. Asi ji budete znát díky knize Respektovat a být respektován. Je to paní ve věku našich rodičů a přitom už tolik let razí tak pokrokové názory na reformu školství, na svobodné vzdělávání a svobodu učení. Kde se to v ní vzalo? Kdo ji inspiroval? Nedalo mi to a musela jsem se zeptat. Její povídání o potřebách dětí, o podmínkách pro učení a o možnostech v současných školách sice nebylo zrovna optimistické, alespoň ne pro ty, kdo mají děti ve státních školách, ale bylo nesmírně silné a pravdivé, takže si vysloužila potlesk sálu ve stoje. Toužila jsem se jí dotknout, musela jsem jí za její práci jít poděkovat. Víte, že ona sama nemá děti? A celý život se snaží všem ostatním dětem udělat život hezký tím, že vzdělává rodiče a učitele. Úžasná žena!

Hana Kadlecová je tedy také žena hodna obdivu. Vzali si s manželem chlapečka s genetickou vadou – ichtyózou. Tyhle děti se musí několik hodin denně promazávat, aby jim do krve nepraskala kůže a zároveň se musí neustále “obrušovat”, aby v té své kůži nezarostly. Vada totiž spočívá v nadměrném růstu pokožky. Hanka si také nechala syna v domácím vzdělávání, to mě samozřejmě zaujalo. Představte si, že i přes tak náročnou péči o dítě se rozhodli s manželem něco udělat pro všechny ostatní, kteří jsou touto chorobou postiženi nebo mají někoho takového doma. Založili nadaci, vybírají peníze pro nemocné na drahé ale účinné krémy, šíří informace, jak o ně pečovat. Na pódium nám přišel jejich synek povyprávět, jaké to je. Hotový řečník. I on nás všechny postavil při závěrečném potlesku.

Svoje okénko jsme měly i my s Helčou. Moc milá moderátorka Monika Valentová se nás ptala, jak jsme se vlastně seznámily, jak projekt vznikl, jak je to s tím naším jídelníčkem, s hubnutím, s uzdravováním a dotaz na děti padl z publika. Povídaly jsme a povídaly a čas letěl jako splašený. Snad jsme něco předaly těm, kteří poslouchaly v sále.

Petra Špindlerová, kterou znáte možná více jako herečku, byla posledním bodem programu. Nejen, že hezky promluvila, ale také v praxi předvedla, jak si můžeme krásně zacvičit třeba v kanceláři ve stoje s tenisovým míčkem.

Mlsání a holky z Klubu

Radka Rosická prodávala své vyhlášené dobroty, výtěžek šel na spolek Ichtyóza. Tak to jsem si hned dva koupila. Nebyl prostor zjišťovat složení. Přijela jsem do Prahy hladová a dobrá věc se musí podpořit, že? Když už jsem měla dortíky na stolku, dorazila Helča s termoskou plné skvělé polévky, o kterou se se mnou rozdělila. Jednoznačně jsem dala přednost polévce. Po ní už jsem na sladkosti neměla ani chuť, ale nechte to tam jen tak ležet. Tak jsem je snědla. Oba zákusky. Byly příšerně sladké. Tak sladké, že Helča ten druhý ani nedojedla. Co jsme ovšem netušily, že nás celou dobu bedlivě pozorují holky z JJ a z Klubu. Byly nadšené z toho, že jsme to fakt snědly. Po konferenci z toho byla plodná diskuse :-) A nejen o sladkém.

Konečně jsme se poznaly s některými skvělými ženami a dívkami, které vídáme jen v maličkém okénku v komentářích. Jedna veselejší než druhá. Dvě nás dokonce ohromily svými výsledky – jedna má dole po kurzu 14 kg a druhá shodila během měsíce a půl 17 kg.

Prosily jsme je o fotky nebo krátký příběh, abyste si to taky mohly přečíst. Jsou opravdové, jsou krásné, jsou z masa a kostí. (Však některé z nich vidíte na fotce. Bohužel už jsme nebyly všechny pohromadě, když se objevil hledáček fotoaparátu.) Fakt to jde a tak snadno a rychle!

Do našeho debatního kroužku se přidala i paní Nováčková. Náš web totiž zná! Málem jsem omdlela, když mi to říkala. Tolik štěstí najednou.

Děkujeme Míše a Kristině (na fotce vlevo), které akci výborně zorganizovaly. Děkujeme Monice Valentové, která to perfektně moderovala. Děkujeme všem, které nás vydržely poslouchat během našeho povídání. A ze všeho nejvíc děkujeme všem, které jsme tam potkaly osobně. Byla to krásná setkání. Já jsem třeba neplánovaně konečně osobně potkala báječnou dámu, se kterou si snad už rok domlouvám schůzku. Je to taky krásná baba, samice. A vůbec o tom neví!

Tolik krásných žen, setkání, silné příběhy a velký úsměv na mých rtech, když jsem jela z Prahy domů. To byla pro mě konference SHE 2018.

PS: Cítíš se v plavkách sebevědomě?

Pokud letos nechceš schovávat zadek pod ručník, pojď na to s námi jinak.
Chci lepší postavu!

Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh

Buďte první, kdo poděkuje za tento článek.

Komentáře

Byl to úžasný den. Jsem vděčná, že jsem tam mohla být s vámi všemi. Spoustu milých žen, informací, úsměvů, nových tváří, dobrůtek nepočínaně, krásných slušivých oblečků, líčení, focení, příjemné cvičení jógy – prostě den hezky po žensku. Vesmmíre děkujiííííííí ;)

Ivana Frankova
11. 4. 2018

“Byly nadšené z toho, že jsme to fakt snědly. ” :-D :-D :-D No aspoň jsem už pak neměla výčitky, že jsem si dovolila tenhle den jídlo až do večeře neřešit a v klidu hřešit. :-D Takže jste mě fakt potěšily, holky. :-D

Ukázat další komentáře