Domů > Zdravé recepty > Vaše recepty a fotky

3D dort – jde to i JINAK

Uvařeno

Fasovali jsme jednu mastičku za druhou. Jednou to byla seborea, jindy plíseň. Nikdo mi neuměl poradit a já chtěla zná...

Využila jsem zkušeností s klasickým pečením a zdejších receptů a synovi k 1. narozeninám stvořila dort ve tvaru vláčku. Překvapivě vypadal skvěle a co víc – i báječně chutnal!

Těsto – https://www.jimejinak.cz/bezlepkovy-velikonocni-zajicek-z-jahel-a-mandli/ dvojitá dávka, z toho jsem pekla dvě placky na plech s použitím pečícího papíru, nechat úplně vychladnout.
Vykrájet požadovaný tvar, slepit – já použila hrušková povidla bez cukru, povrch pomazat – já dala rozvar ze sušených meruněk.

Místo klasického marcipánu jsem použila tento krém https://www.jimejinak.cz/kakaova-kolecka-s-kokosovym-kremem/ s tím, že jsem jako tuk použila kokosový olej – to je dost důležitá složka, protože poslouží k tomu, že z hmoty jde dobře tvarovat! POZOR – je důležité mít krém v lednici, pak se s ním velmi dobře pracuje.
Kvůli staršímu synovi nedávám ořechy, takže jsem dala mleté mandle, pokud chcete mít krém opravdu světlý, dejte loupané mandle. Krém se dá krásně barvit – v mém případě zelená kolečka díky práškovému ječmenu, žluté doplňky díky kurkumě.

PS: Jde hubnout a normálně jíst? Pojď to zjistit! 😁

Tisíce lidí s námi shodily 5 kg za 14 dní. Jak to? Máme totiž chutný hubnoucí jídelníček s výbornými recepty, videa, jemné cvičení - a živou podporu! Už za 2 týdny uvidíš výsledky. Mrkni na výzvu Hubneme do plavek a naskoč!

Buďte první, kdo poděkuje za tento článek.

Komentáře

Dobrý večer, neřešíte prosím někdo letos přihlášku do mš a nekomletně očkované dítě? Nevím, na co se připravit, proto bych ráda znala zkušenost někoho jiného. Dcera nemá MMR a (zatím) ji dávat opravdu nechceme, ale školku potřebuji kvůli práci. Slyšela jsem, že s novou vyhláškou se zpřísnily kontroly i v soukromých a alternativních školkách, že se tam s dětmi bez komletního očkování musí po kontrole striktně rozloučit, jinak jim hrozí pokuta. Tak teď úplně nevím, jak postupovat při podávání přihlášky, příp. při jednání s naší MUDr, která není alternativám nakloněná.

Ukázat další komentáře

Vyzkoušejte také

kurz
21

Thajské rýžové nudle se zeleninou

Tenhle pokrm inspirovaný indickou kuchyní bude totiž chutnat i těm, kteří nemají rádi zeleninová jídla. Další skvělá rychlovka!
11

Rýžové placky

Pestrost spočívá v tom, že měníme i konzistenci. Dnes místo zrníček obilí uděláme placky!

Gratinovaná rajčata

Máte velkou úrodu rajčat a hledáte inspiraci jak s nimi naložit? Zkuste toto lehké a voňavé letní jídlo, které si můžete připravit i na grilu.