Domů > Zdravé recepty > Vaše recepty a fotky > Vaše fotky

3D dort – jde to i JINAK

Využila jsem zkušeností s klasickým pečením a zdejších receptů a synovi k 1. narozeninám stvořila dort ve tvaru vláčku. Překvapivě vypadal skvěle a co víc – i báječně chutnal!

Těsto – https://www.jimejinak.cz/bezlepkovy-velikonocni-zajicek-z-jahel-a-mandli/ dvojitá dávka, z toho jsem pekla dvě placky na plech s použitím pečícího papíru, nechat úplně vychladnout.
Vykrájet požadovaný tvar, slepit – já použila hrušková povidla bez cukru, povrch pomazat – já dala rozvar ze sušených meruněk.

Místo klasického marcipánu jsem použila tento krém https://www.jimejinak.cz/kakaova-kolecka-s-kokosovym-kremem/ s tím, že jsem jako tuk použila kokosový olej – to je dost důležitá složka, protože poslouží k tomu, že z hmoty jde dobře tvarovat! POZOR – je důležité mít krém v lednici, pak se s ním velmi dobře pracuje.
Kvůli staršímu synovi nedávám ořechy, takže jsem dala mleté mandle, pokud chcete mít krém opravdu světlý, dejte loupané mandle. Krém se dá krásně barvit – v mém případě zelená kolečka díky práškovému ječmenu, žluté doplňky díky kurkumě.

Buďte první, kdo poděkuje za tento článek.

Komentáře

Klub

Dobrý večer, neřešíte prosím někdo letos přihlášku do mš a nekomletně očkované dítě? Nevím, na co se připravit, proto bych ráda znala zkušenost někoho jiného. Dcera nemá MMR a (zatím) ji dávat opravdu nechceme, ale školku potřebuji kvůli práci. Slyšela jsem, že s novou vyhláškou se zpřísnily kontroly i v soukromých a alternativních školkách, že se tam s dětmi bez komletního očkování musí po kontrole striktně rozloučit, jinak jim hrozí pokuta. Tak teď úplně nevím, jak postupovat při podávání přihlášky, příp. při jednání s naší MUDr, která není alternativám nakloněná.

Ukázat další komentáře

Mohlo by se vám líbit

12
41

Startujeme online kurz Podzimní detox

Čtěte více na toho téma