- 150 g kuskusu
- 100 g čočky
- extra panenský olivový olej
- agretti – salsola soda (slanobýl) nebo jiná jarní bylinka
- čerstvý bob
- čerstvý hrášek
- ředkvičky
- čerstvý česnek
- sůl
- pepř
- petrželka
- květ měsíčku
- sójový jogurt
- citrónová šťáva
Jak připravit čočku s jarními bylinkami
- Agretti blanšírujte, propláchněte hned pod ledovou vodou a nechte stranou.
- Čočku uvařte a nechte stranou.
- Připravte si kuskus a nechte ho stranou.
- V pánvi rozehřejte olej a přidejte nasekaný česnek, ředkvičky, hrášek, bob, agretti, čočku. Osolte a opepřete.
- Vše krátce osmahněte, jen aby se zelenina prohřála.
- Kuskus dejte do velké mísy a přidejte celý obsah pánve. Posypte petrželkou a měsíčkem.
- Na závěr jsem přidala můj milovaný řecký jogurt Sojade, ochucený pouze solí a citrónovou šťávou.

Praktické
- K jídlu si připravte jakýkoliv dip, omáčku nebo jak je vidět z fotky, rostlinný jogurt. Dip určitě doporučuji, aby nebyl kuskus tak suchý.
- Pro verzi bez sóji připravte dip z jakéhokoliv jiného rostlinného jogurtu namísto sójového.
- Salsola soda se česky jmenuje slanobýl, má opravdu specifickou až slanou chuť. Jaro je její sezona. V Itálii lze koupit všude na trzích, v zelenině a v supermarketech. Salsola soda je vysoce ceněna v sezónní jarní kuchyni, vařená i dušená, jako hlavní nebo doplňková složka salátů, omelet, slaných koláčů, pizzy a těstovin. Je bohatá na vodu a vlákninu, takže výborně působí na diurézu a pravidelnost střev, může být i mírně projímavá. Obsahuje vitamín A, C a vitamíny skupiny B, zejména B3. Z minerálních látek jsou nejvíce zastoupeny draslík, vápník, hořčík, železo.
- Pro bezlepkovou dietu použijte bezlepkový kuskus.
Obměna
- Salsola soda (slanobýl) se dá nahradir jakoukoliv jarní bylinkou.
- Místo bobu můžete použít jinou luštěninu nebo použít pouze čerstvý hrášek.
Děti
- Vhodné pro děti od 2 let, ale ubereme sůl a pepř.
PS: Letní hubnutí? Zkus to jinak!
Stáhni si zdarma kompletního průvodce pro letní hubnutí. Zjistit více







Komentáře
Jak jste mohla JIŽ NA JAŘE sklidit hrášek, to ho pěstujete ve skleníku jako ředkvičky aj.?