Domů > Zdravé recepty > Vaše recepty a fotky

“Bramborové” knedlíky

Uvařeno

Jsem aktivní babička a přes vekšeré aktivity jsem byla stále baculka. Nastoupila jsem na cestu Jíme Jinak a jsem moc ...

Základní informace

Po zkoušení různých poměrů jednotlivých ingrediencí a způsobů zpracování jsem se dopracovala k tomuto postupu, který mi, co se týče chuti i konzistence, nejvíce připomíná bramborové knedlíky.

Ingredience a pomůcky

  • 1 šálek jáhel
  • 50g celeru
  • 180g batátů
  • kukuřičná mouka polohrubá
  • umeocet

Postup
Dáme uvařit jáhly v poměru 1:3 v předstihu, aby byly zchladlé a dalo se s nimi pracovat. Do osolené horké vody dáme vařit oloupaný celer a batáty vcelku. Uvaříme do poloměkka asi tak 7 minut ať z toho není kaše a mírně zchladlé nastrouháme na jemném struhadle. Pokud máme jáhly z ledničky, zvlhčíme trochou vody ze zeleniny. Ochutíme asi lžičkou umeocta, zaprášíme moukou (mě to vycházelo asi 1 šálek) a vypracujeme tuhou hmotu gumovité konzistence. Z tohoto množství uděláme 2 velké šišky, zabalíme do vlhké utěrky a napařujeme 40 minut. Necháme chvíli zchladnout a krájíme nejlépe nití.

Praktické rady
Můžeme udělat i klasické noky a vařit ve vodě. Nebo uděláme placky a pečeme na sucho na pánvičce nebo v troubě.

PS: Přemýšlíte jak zlepšit postavu a své zdraví?

Nepřemýšlejte 😊 Pojďte něco dělat! Ukážeme jak vylepšit jídelníček, co jíst a co ne, a jak si jídlem spravit zdraví! Naskočte do online kurzu Jíme Jinak - JE ZDARMA !

20 lidí už poděkovalo za článek.

Komentáře

Knedlik je veľmi dobrý. Kombinovaná som kukuricnu krupicu a pohankovú múku. Kukuričná z receptu nebola doma. Odporúčam vyskúšať.

nemohla by být mouka pohanková ? :)

Ukázat další komentáře

Čtěte více na toto téma