Základní informace

Po zkoušení různých poměrů jednotlivých ingrediencí a způsobů zpracování jsem se dopracovala k tomuto postupu, který mi, co se týče chuti i konzistence, nejvíce připomíná bramborové knedlíky.

Ingredience a pomůcky

  • 1 šálek jáhel
  • 50g celeru
  • 180g batátů
  • kukuřičná mouka polohrubá
  • umeocet

Postup
Dáme uvařit jáhly v poměru 1:3 v předstihu, aby byly zchladlé a dalo se s nimi pracovat. Do osolené horké vody dáme vařit oloupaný celer a batáty vcelku. Uvaříme do poloměkka asi tak 7 minut ať z toho není kaše a mírně zchladlé nastrouháme na jemném struhadle. Pokud máme jáhly z ledničky, zvlhčíme trochou vody ze zeleniny. Ochutíme asi lžičkou umeocta, zaprášíme moukou (mě to vycházelo asi 1 šálek) a vypracujeme tuhou hmotu gumovité konzistence. Z tohoto množství uděláme 2 velké šišky, zabalíme do vlhké utěrky a napařujeme 40 minut. Necháme chvíli zchladnout a krájíme nejlépe nití.

Praktické rady
Můžeme udělat i klasické noky a vařit ve vodě. Nebo uděláme placky a pečeme na sucho na pánvičce nebo v troubě.

ZDARMA: Seriál "Hubneme do plavek"

Měníme jídelníček a hubneme do plavek

Tipy na hubnutí, strava během dovolené, vliv léta na naše tělo, jak na letní jídelníček, nejčastější letní chyby, VIDEO:Hubneme do plavek (vidělo už 3 000 lidí)

 

Zjistit více

12 komentářů. Jak to vidíte vy? Napište komentář.

  1. Knedlíky jsou opravdu luxusní! Místo mouky jsem dala kukuřičnou krupici a šlo to taky. Byla k tomu svíčková se seitanem a dušená červená řepa ala brusinky. No prostě mňamózní nedělní oběd!

  2. No, tohle bych mohla zvládnout. Co jsem doteď dělala, dopadlo katastrofálně. Bylo to asi vždycky moc řídké a i když jsem to zahustila pohankovou moukou, tak to bylo snad ještě horší. Tak zítra to zkusím! 🙂

  3. Zobrazit všech 12 komentářů

Komentujte
Vaše jméno

SDÍLEJTE PŘÍSPĚVKY - získejte členství v Klubu JJ nebo jeho prodloužení. Jak to funguje?
Autorem článku je mapavca