Domů > Magazín > Zdraví

Ionizovaná voda pro lepší zdraví

Náš pitný režim z pohledu kvality vody jsme probírali v článku Pitný režim, kvalita vody a její vliv na naše zdraví. V tomto článku půjdeme mnohem hlouběji, odborněji a podíváme se, jak můžeme “zdravou” ionizovanou vodu použít při léčbě mnoha zákeřných onemocnění jako je cukrovka, hypertenze, nemoci ledvin, rakovina a dalších.

Živá a mrtvá voda

Princip fungování ionizované vody (také se jí říká živá/mrtvá voda) je dobře “zdokumentován” v pohádkách Živá voda od bratří Grimů, Zlatovláska nebo Pták Ohnivák, takže ho všichni dobře známe. Tedy jen pro shrnutí, “mrtvá” voda dezinfikuje a zaceluje, “živá” voda uzdravuje a léčí.

Pohádky jsou pokladnicí vědění a dříve pomáhaly elegantně předávat cenné informace z generace na generaci.

Jak porazit nejzávažnější i neléčitelná onemocnění?

Naše tělo dokáže velké zázraky, ale je potřeba mu pomoci a neházet mu klacky pod nohy. Není to o kouzelné pilulce a ne vždy se “probudíme” včas. Ale šance tu je veliká a záleží na každém z nás, jak dokáže zabojovat. Spojením ionizované vody a zdravé stravy můžete několikanásobně zvýšit své šance na zlepšení svého zdravotního stavu a na uzdravení.

Nejlepšího efektu docílíte, pokud budete pít mírně zásaditou ionizovanou vodu a zdravě se stravovat s Jíme Jinak.

Cukrovka

Jednou z prvních civilizačních nemocí, kterou zde probereme, je cukrovka. Klinické studie ukázaly, že po čtyřech týdnech pití ionizované vody se sledované ukazatele zlepšily a po pěti měsících pití se dále zlepšovaly. Potřeba inzulínu klesla přibližně o 60% a hladina glukózy v krvi zhruba o 20%. Podobné výsledky byly zaznamenány i u pacientů s diabetem 1. typu.
Jak je to možné? Pankreatická šťáva je jednou z nejvíce zásaditých tekutin v těle, její pH je 8,8. Pro správnou funkci slinivky břišní je proto potřeba zásadité prostředí, pokud se v její blízkosti hromadí kyselý odpad, její činnost se snižuje. Ionty v zásadité vodě neutralizují kyselý odpad a antioxidační vlastnosti ionizované zásadité vody chrání buňky beta před narušujícím účinkem volných radikálů.

Lidské tělo je v průměru zásadité, ale většina lidí se stravuje, jako by mělo být kyselé.

Kardiovaskulární nemoci, ateroskleróza, hypertenze

Klinické studie u pacientů s cukrovkou a pití ionizované vody zároveň prokázaly snížení krevního tlaku o 87% u 2. typu a o 50% u pacientů u 1. typu. Dle Kancho Kuninaka všichni pacienti s vysokým krevním tlakem mají příliš mnoho kyselého odpadu v těle a menší množství kyslíku v krvi.
Ionizovaná zásaditá voda, obsahující více kyslíku, pomáhá dodat více kyslíku do krve a díky menšímu povrchovému napětí pomáhá “zkapalnit” krev, což usnadňuje srdeční činnost. Pokud je v krvi dostatek kyslíku a je normální metabolismus, proces hromadění destiček cholesterolu na stěny krevních cév a vznik aterosklerózy jsou zastaveny. To zabraňuje tuhnutí a zúžení tepen a zlepšuje krevní oběh.

Z hlediska kyselého odpadu jsou nejhorší naše největší “hříchy” – alkohol, káva, sycené nápoje, cigarety, cukr, většina mas, bílá mouka.

Artritida, dna

Různé formy artritidy a dna jsou výsledkem hromadění kyseliny v kloubech. Preventivním pitím zásadité vody se pomáhá snižovat kyselý odpad v těle a odstraňují se příčiny těchto nemocí.

Nemoci ledvin

Když se kyselý odpad hromadí, ledviny ho musí odstranit z krve. Ledviny selhávají (nefritida) v důsledku odpadních produktů (uremie). Nemoci močového měchýře jsou nemoci, které se rozvíjejí jako důsledek zvýšené kyselosti těla. Zásaditá voda snižuje kyselost těla a pomáhá regulovat osmotický tlak v ledvinách.
Stejně tak ledvinové kameny jsou kyselého charakteru, jsou to soli fosforu a kyseliny močové, fosforečnany a uráty s obsahem vápníku, hořčíku. Vápník se rozpouští v kyselině močové, ale ledvinové kameny ne. Zásaditá voda, bohatá na ionty vápníku, pomáhá snižovat kyselost moče a zastavit tak tvorbu ledvinových kamenů a podporuje jejich rozpouštění.

Zásaditě působí notoricky známé zdravé potraviny, tedy většina zeleniny a ovoce, zajímavé je, že do zásaditých patří i citrón, který chutná kysele.

Rakovina

Základní fakta:

 • Rakovinné buňky jsou kyselé, zdravé buňky jsou zásadité.
 • V kyselém prostředí je méně kyslíku než v zásaditém.
 • Zdravé buňky umírají v kyselém prostředí a rakovinné buňky umírají v zásaditém.

Ionizovaná zásaditá voda může efektivně přispět k alkalizaci těla. Její antioxidační vlastnosti, schopnosti neutralizovat kyseliny, rozpouštět pevný kyselý odpad a zlepšit krevní oběh doplňováním kyslíku do těla, vytváří dobré podmínky pro překonání různých onemocnění včetně rakoviny.

Jiné nemoci

Když není známa příčina nemoci, je pravděpodobné, že důvodem je nahromadění kyselého odpadu v těle. Oproti orientální medicíně se v západní medicíně bohužel nevěnuje dostatek pozornosti celkovému vnitřnímu stavu organismu.

Pitím živé vody poskytnete vašim buňkám optimální hodnoty pH.

Dělení vody podle pH a jejího možného využití

 • Vysoká zásaditost, pH > 9,5 – vypláchnutí úst při čištění zubů, před/po konzumaci alkoholu, odstranění mastnot, na vaření, čaj a ovocné koktejly
 • Mírná zásaditost – živá voda, pH 8,5-9,5
  • pro běžné pití, pro zvířata
  • péče o vlasy
  • odstranění zbytků pesticidů z ovoce (namočit na 15 minut)
  • mytí syrového masa a ryb (namočit na 15 minut)
 • Nízká zásaditost, pH 7,5-8,5 – zavlažování rostlin (stimuluje růst květů a prodlužuje životnost řezaných květin)
 • Neutrální, pH 7,0 – běžná voda z vodovodu
 • Nízká a mírná kyselost, pH 4,5-6,5 – péče o pleť (jako tonikum)
 • Vysoká kyselost – mrtvá voda, pH <4,5
  • dezinfekce obecně – prodloužení trvanlivosti ovoce a zeleniny, sterilizace nádob/sklenic, dezinfekce povrchů, odstranění pachů nohou, léčba popraskané pokožky na patách, odstranění mrtvé kůže z chodidel a prstů, odstranění mšic a dalších drobných škůdců
  • jako prevence – infekce kůže a houbovým infekcím, prevence nachlazení a bolesti v krku (kloktání), prevence proti vyrážkám, akné a proleženinám
  • ústní hygiena – dezinfekce úst, ošetření dásní a zubního kamene,
  • také bělení prádla a zavlažování rostlin, které upřednostňují kyselou půdu  

Jak si ionizovanou vodu vyrobit a na co si dát pozor?

Produktů na výrobu ionizované vody je obrovské množství, jde o ionizátory vody. V našich podmínkách, kde je tvrdší voda, je důležité se zaměřit na způsob čištění. Různé automatické režimy čištění u nás selhávají a po roce se takovéto přístroje snadno zanesou a nefungují správně, navenek se přístroj chová “normálně”, ale přístroj je na vyhození.

O ionizátorech vody a možnosti jejich pořízení se slevou jsme psali v tomto článku.

 

Zdroj: Ionizovaná voda – cesta ke zdraví, Telesforas Laucevičius, vydání 2012

PS: Cítíš se v plavkách sebevědomě?

Pokud letos nechceš schovávat zadek pod ručník, pojď na to s námi jinak.
Chci lepší postavu!

Se ženou jsme fandové zdravé stravy a poznávání zdraví v hlubších souvislostech. Dříve jsem se věnoval pouze programování a zdraví šlo stranou, dokud se nezačaly projevovat menší zdravotní problémy, které bylo nutné vyřešit. Ano, i programování je velmi nebezpečná práce. ;-)

35 lidí už poděkovalo za článek.

Buďte první, kdo napíše komentář

Vyzkoušejte také

5

Přestaňte si vyrábět nemoc

Každý z nás je denně vystaven znečištěnému vzduchu, zpracovaným potravinám, chronickému stresu, nedostatku spánku a dalším záležitostem, které zatěžují náš...
2
3

Tlouštíci se léčí z chřipky déle. I z covidu.

Jsme obézní čím dál tím víc. V ČR nejvíc v historii.  Obezita způsobuje “nejen” cukrovku, kardiovaskulární onemocnění a vysoký krevní tlak, ale...
32
17

Chřestová sezóna je tu: 9 faktů, které vás překvapí

Chřest je velmi zajímavá zelenina a jeho sezóna je právě v plném proudu. Věděli jste například, že Česko bylo dříve chřestovou velmocí a náš chřest byl teh...
klub
42
7

Jste element VODA? Zjistěte, jací jste a jak se dostat do rovnováhy

Jste element voda? Zjistěte, jaké jsou vaše silné a slabé stránky, emocionální příznaky nerovnováhy vašeho elementu, které nemoci vás mohou trápit, kterému...