Domů > Magazín > Žijeme jinak > Ženská témata

Potraviny pro lepší libido

Nikoho z nás už asi nepřekvapí, že zdravá strava je léčivá a může pomoci se spoustou onemocnění. Věděli jste ale, že to, co jíte, může také přímo ovlivnit naši sexuální touhu a sexuální život?

Afrodiziaka ve stravě

Slovo afrodiziakum jistě každý z nás už slyšel.  Toto označení nesou potraviny nebo látky, které lidé konzumují pro posílení sexuálního zážitku, ať už je to pro zvýšení sexuálního potěšení, sexuální touhy, vzrušení anebo výkonu.  A co tedy zařadit do vašeho nákupního košíku? Především se zaměřte na potraviny, které podporují naše hormony, tedy především ty, které zvyšují hormony štěstí a které podporují náš krevní oběh. Jaké to jsou, se dočtete dále.

Potraviny přirozeně evokující sexuální tvar a texturu

Příroda není hloupá a lehko vám může napovědět.  Například fíky jsou vynikajícím zdrojem aminokyselin, které nejen, že podporují libido, ale mohou také zlepšit sexuální výdrž. Meloun je zase bohatým zdrojem citrulinu –  látky, která uvolňuje a rozšiřuje krevní cévy, podobně jako viagra. Zvyšuje tak sexuální touhu a citlivost pohlavních orgánů. Dále sem patří potraviny jako chřest, broskve, jahody, třešně, bobulovité ovoce nebo pistácie.

Potraviny bohaté na hořčík

Stres je nepřítel číslo jedna, který má negativní vliv na naše libido a náš sexuální život. A právě hořčík reguluje stresové hormony a pomůže nám se více uvolnit. Vysoký obsah hořčíku mají například listová zelenina, mandle, sušené ovoce nebo hořká čokoláda (kakao). Ta dokonce obsahuje chemickou látku, která vyvolává pocit „zamilovanosti”. Navíc je bohatá také na antioxidanty.

Potraviny bohaté na zinek

Proč zrovna zinek? Potraviny bohaté na zinek pomáhají k lepšímu prokrvení pohlavních orgánů, pomáhají nám tak cítit se vzrušeně a zažívat větší sexuální potěšení, mimo to podporují také zdraví prostaty. Zaměřte se na potraviny jako mandle, kešu, dýňová semínka a jahody.

Potraviny bohaté na antioxidanty

Antioxidanty disponují velkým množstvím benefitů pro naše sexuální zdraví. Mimo to, že uvolňují krevní cévy a zlepšují hladinu testosteronu, pomáhají také předcházet předčasnému stárnutí. Bobulovité ovoce, hroznové víno, kvalitní červené víno, řepa, rajčata, skořice nebo olivový olej jsou skvělou volbou.

Kromě výše zmíněných potravin, pro své silné afrodiziakální účinky je také velmi opěvován šafrán a velmi známá superpotravina maca. Nejen že tyto potraviny zvyšují naše libido, ale pomáhají také ženám po menopauze se sexuální dysfunkcí a mužům s erektilní dysfunkcí.

Nejen jídlo je důležité pro zdravý intimní život

Zdravá strava ale není jedinou alfou a omegou, která přímo ovlivňuje náš sexuální život. Nesmíme zapomínat také na kvalitní spánek a náš vztah k sobě samým, tedy naše sebevědomí a psychické rozpoložení. Jak vidíte, podceňovat sílu zdravé stravy se nevyplácí.

Kdy můžeme libido ztratit a jak jej znovu najít, vysvětlují zkušení lektoři Dáša Lužná a Bob Carr ve videích

PS: Jdete s námi letos do Jarní očisty? Zavíráme vstup - poslední šance

Rozhoupejte se a pojďte udělat něco sebe 😊. Pojďte skoncovat s únavou, kily navíc a špatnou náladou. Už za pár týdnů uvidíte výsledky. Pročistíme tělo podle připraveného zdravého jídelníčku. Mrkněte na 8 týdenní Jarní očistu a naskočte!

Je mi 27 let a jsem studentkou dějin umění. Zdravá strava je mým koníčkem již několik let - ráda vařím zdravá jídla a peču, je to pro mě skvělý způsob meditace. Mezi mé další koníčky patří umění, cestování, pilates a jóga.

Buďte první, kdo poděkuje za tento článek.

Buďte první, kdo napíše komentář

Vyzkoušejte také

Řapíkatý celer – superpotravina pro naši pleť a zdraví

Šťáva z řapíkatého celeru je ”wellness trendem”, který za poslední roky ovládl sociální sítě. Jeho léčivé vlastnosti z něj dělají novou superpotravinu. Ale...
30
22

12 signálů, že vaše tělo potřebuje podzimní detox

Cítíte u sebe změny nálad, málo energie, zažívací potíže, zácpu, nepříjemný tělesný pach, problémy se spánkem nebo přibýváte na váze? To všechno jsou signá...
16
4

TOP 7 druhů koření: dodají nejen chuť, ale také léčí

Koření by v našich kuchyních mělo mít nezastupitelné místo. Nejen že dodává chuť a vůni pokrmům, umožňuje méně solit, ale také bojuje proti řadě nemocí ...

Přísnost versus sebeláska

Milé dívky, slečny, paní, rozmohl se nám tu takový nešvar – PŘÍSNOST na sebe sama. A abych nekázala vodu a přitom sama nehltala víno plnými doušky, začnu a...

Sebevědomí a sebeláska – klíč ke šťastnému životu

Sebevědomí není něco, co získáme lusknutím prstu přes noc. Chce to čas, trpělivost, možná pár neúspěchů a hodně práce na sobě. Ale nenechte se odradit. Tyt...