Domů > Magazín > Žijeme jinak > Ženská témata

Potraviny pro lepší libido

Nikoho z nás už asi nepřekvapí, že zdravá strava je léčivá a může pomoci se spoustou onemocnění. Věděli jste ale, že to, co jíte, může také přímo ovlivnit naši sexuální touhu a sexuální život?

Afrodiziaka ve stravě

Slovo afrodiziakum jistě každý z nás už slyšel.  Toto označení nesou potraviny nebo látky, které lidé konzumují pro posílení sexuálního zážitku, ať už je to pro zvýšení sexuálního potěšení, sexuální touhy, vzrušení anebo výkonu.  A co tedy zařadit do vašeho nákupního košíku? Především se zaměřte na potraviny, které podporují naše hormony, tedy především ty, které zvyšují hormony štěstí a které podporují náš krevní oběh. Jaké to jsou, se dočtete dále.

Potraviny přirozeně evokující sexuální tvar a texturu

Příroda není hloupá a lehko vám může napovědět.  Například fíky jsou vynikajícím zdrojem aminokyselin, které nejen, že podporují libido, ale mohou také zlepšit sexuální výdrž. Meloun je zase bohatým zdrojem citrulinu –  látky, která uvolňuje a rozšiřuje krevní cévy, podobně jako viagra. Zvyšuje tak sexuální touhu a citlivost pohlavních orgánů. Dále sem patří potraviny jako chřest, broskve, jahody, třešně, bobulovité ovoce nebo pistácie.

Potraviny bohaté na hořčík

Stres je nepřítel číslo jedna, který má negativní vliv na naše libido a náš sexuální život. A právě hořčík reguluje stresové hormony a pomůže nám se více uvolnit. Vysoký obsah hořčíku mají například listová zelenina, mandle, sušené ovoce nebo hořká čokoláda (kakao). Ta dokonce obsahuje chemickou látku, která vyvolává pocit „zamilovanosti”. Navíc je bohatá také na antioxidanty.

Potraviny bohaté na zinek

Proč zrovna zinek? Potraviny bohaté na zinek pomáhají k lepšímu prokrvení pohlavních orgánů, pomáhají nám tak cítit se vzrušeně a zažívat větší sexuální potěšení, mimo to podporují také zdraví prostaty. Zaměřte se na potraviny jako mandle, kešu, dýňová semínka a jahody.

Potraviny bohaté na antioxidanty

Antioxidanty disponují velkým množstvím benefitů pro naše sexuální zdraví. Mimo to, že uvolňují krevní cévy a zlepšují hladinu testosteronu, pomáhají také předcházet předčasnému stárnutí. Bobulovité ovoce, hroznové víno, kvalitní červené víno, řepa, rajčata, skořice nebo olivový olej jsou skvělou volbou.

Kromě výše zmíněných potravin, pro své silné afrodiziakální účinky je také velmi opěvován šafrán a velmi známá superpotravina maca. Nejen že tyto potraviny zvyšují naše libido, ale pomáhají také ženám po menopauze se sexuální dysfunkcí a mužům s erektilní dysfunkcí.

Nejen jídlo je důležité pro zdravý intimní život

Zdravá strava ale není jedinou alfou a omegou, která přímo ovlivňuje náš sexuální život. Nesmíme zapomínat také na kvalitní spánek a náš vztah k sobě samým, tedy naše sebevědomí a psychické rozpoložení. Jak vidíte, podceňovat sílu zdravé stravy se nevyplácí.

Kdy můžeme libido ztratit a jak jej znovu najít, vysvětlují zkušení lektoři Dáša Lužná a Bob Carr ve videích

PS: Co shodit 5 kg za 14 dnů? 😍

Sezóna plavek začne brzy. Máme chutný jídelníček, skvělé recepty, videa, jemné cvičení - a samozřejmě živou podporu a motivaci. Už za 2 týdny uvidíte výsledky. Mrkněte na výzvu Hubneme do plavek a naskočte!

Je mi 27 let a jsem studentkou dějin umění. Zdravá strava je mým koníčkem již několik let - ráda vařím zdravá jídla a peču, je to pro mě skvělý způsob meditace. Mezi mé další koníčky patří umění, cestování, pilates a jóga.

1 člověk už poděkoval za článek. Oceňte práci autora také.

Buďte první, kdo napíše komentář

Vyzkoušejte také

Řapíkatý celer – superpotravina pro naši pleť a zdraví

Šťáva z řapíkatého celeru je ”wellness trendem”, který za poslední roky ovládl sociální sítě. Jeho léčivé vlastnosti z něj dělají novou superpotravinu. Ale...
32
79

Vánoce, televize a tak

Je neskutečný rozdíl sledovat předvánoční čas očima těch, kdo uvažují jinak, nebo jsou třeba s námi přímo ve vánočním kurzu, a očima ostatních lidí. Díky p...
13
6

První pomoc pro sluncem poškozené vlasy

Dlouhodobý pobyt na ostrém slunci, koupání ve slané či chlorované vodě, ale také barvení, fénování a používání chemických přípravků může způsobit, že budou...
7
9

Jak v pohodě zvládnout nástup do školky

“Pomóc! Možná se té školky bojím víc než malá…,” zní teď v hlavě nejedné mamince. “Mami, já tam nechci!” vzdorují už teď některé dě...
36
59

Jak u nás balíme vánoční dárky

Dnes se na balení dárků dívám jinak než když jsem byla malá, v pubertě nebo pracovala jako manažerka. Velkou změnu v myšlení u mě odstartovala změna stravy...
4

Woofing – dovolená jinak (Ivana)

Jak to bude letos se zahraničními pobyty se zatím neví, možná bude nutné zůstat během dovolené v Čechách. Pokud vás zajímá i pomoc někomu dalšímu, nabízí s...