Domů > Zdravé recepty > Zelenina a saláty

Salátek z jarní zeleniny

Uvařeno
sezóna jaro

Tento jarní salát plný zelené zeleniny jsem vymyslela už loni jako zdravou variaci salátu, který dělávala moje mamka ze sýra a majonézy. Dělám ho v mnoha variantách, letos jsem ho obohatila ještě o klíčky a moc nám chutná.

Stanislav neskutečně snadno zhubl 15 kg za 3 měsíce, co jí jinak. Ale jak si sami můžete přečíst v jeho příběhu, není...

Ingredience pro 4 osoby

  • svazek jarní cibulky (cca 4-5ks)
  • 5 ředkviček
  • půl hrnku kvašeného zelí nebo jiné picklované zeleniny (lze i bez ní)
  • půl hrnku klíčků (mungo, sojové…)
  • 100g sojanézy
  • lžíce horčice
  • marinované tofu (cca 200g)
  • lžíce citronové šťávy
  • umeocet podle chuti
  • můžete přidat nakrájenou petrželku, pažitku…

Postup

obrázek_2

Marinované nebo uzené tofu nakrájíme na malé kostičky a dáme do mísy, přidáme na jemno nakrájené ředkvičky, jarní cibulku i se zelenou natí, kvašenou zeleninu, klíčky, sojanézu, hořčici, citronovou  šťávu a umeocet podle chuti. Dobře promícháme a necháme asi půl hodiny až hodinu odležet. Pokud máme rádi hodně zeleného, přidáme hrst na jemno nakrájené pažitky či petrželky nebo ptačinec-žabinec.

💡 TIP: Sezóna plavek je tu! Zkus tento jídelníček a sprav si postavu.

Kombinujeme

Zeleninový salát může být jen příloha ke kompletnímu talíři, ale lze ho podávat jako samostatné jídlo, kdy je potřeba ještě doplnit obilovinu. Výborný je i s kváskovým chlebem.

Obměna

V létě přidám do salátu výjimečně i jedno masité rajče a půlku okurky hadovky, svátečně můžete přidat i kousek červené papriky. Kdo má rád cibuli, lze tam přidat půlku na jemno nakrájené.

Další varianta je přidat do salátu vařené fazole nebo cirznu a máte zase jinou kombinaci. Dobrý je také přidat hrnek uvařeného bezpluchého ovsa nebo krup.

Děti

Tento salát mohou děti v malém množství jako součást jídla děti od 2 let, pokud budou schopné zeleninu správně rozkousat.

PS: Jde vařit, jíst a hubnout? Pojď to zjistit! 😁

Tisíce lidí s námi shodily 5 kg za 14 dní. Jak to? Máme totiž chutný hubnoucí jídelníček s výbornými recepty, videa, jemné cvičení - a živou podporu! Už za 2 týdny uvidíš výsledky. Mrknni na výzvu Hubneme do plavek a naskoč!

Zdravé recepty, zdravé vaření a životní styl. Tisíce receptů zdarma. Co víme, sdílíme! :-)

5 lidí už poděkovalo za článek.

Komentáře

Mila Beata
1. 6. 2023

Vynikajici, tady uzene tofu neexistuje, tak jsem smahla normalni se sojovkou, mnaaaam ❤️

Dobré zprávy, Tentokrát s klíčky a chutnalo spolužákovi ve škole, který dostává peníze na sváču a obvykle si kupuje sladkosti.

Ukázat další komentáře