Domů > Zdravé recepty > Dezerty > Sladkosti

Jednoduché mandlové sušenky

Uvařeno
bez lepku
bez cukru
bez mléka
bez vajec

Velmi rychlé sušenky, z mála ingrediencí, bez mouky a vajec. Pokud potřebujete něco honem rychle na poslední chvilku, tyto sušenky vás určitě nezklamou.

Ingredience
 • 150 g mandlí
 • 50 g rýžového sladu
 • citrónová kůra z bio citrónu
 • citrónová šťáva
 • hořká čokoláda
 • strouhaný kokos

Som dôchodkyňa a nemám žiadné zdravotné problémy, akurát som za 10 rokov nabrala 8 kg. Striedavo som skúšala rozličné...

Jak připravit rychlé sušenky z mandlí

 1. Mandle vložíme do sekáčku a nasekáme najemno.
 2. Do sekáčku k mandlím přidejte slad, citrónovou šťávu a citrónovou kůru. Znovu nasekejte, dokud se nevytvoří pevnější, trochu lepivá směs.
 3. Předehřejte troubu na 180°C.
 4. Ze směsi vytvořte kuličky menší než ořech a pokládejte je na plech vyložený pečicím papírem. Kuličky rozplácněte rukou.
 5. Pečte asi 15 minut.
 6. Rozpusťte čokoládu a pocákejte s ní sušenky, posypte kokosem a jsou hotové.

Praktické

 • Používejte pouze kůru z bio citrónů.
 • Doba pečení se může v závislosti na troubě trošku lišit.

Obměna

 • Pro bezlepkovou verzi použijte rýžový sirup.
 • Můžete přidat i nějaké koření nebo vanilku.

Děti

 • Pro větší děti

PS: Jde vařit, jíst a hubnout? Pojď to zjistit! 😁

Tisíce lidí s námi shodily 5 kg za 14 dní. Jak to? Máme totiž chutný hubnoucí jídelníček s výbornými recepty, videa, jemné cvičení - a živou podporu! Už za 2 týdny uvidíš výsledky. Mrknni na výzvu Hubneme do plavek a naskoč!

Ráda bych ukázala lidem, že veganská strava není jednotvárná, nudná a chudá, jak si bohužel mnoho lidí myslí. Jídlo pro mě má být zdravé a ne jednotvárné, skoro nemocniční. Mé recepty jsou určeny pro ty, kterým vaření z kvalitních ingrediencí, přináší radost, pro ty, co se nebojí experimentovat a chtějí poznat nové chutě, pro ty, pro ty co si rádi u sporáku hrají, pro ty co nepotřebují zasytit jen žaludek, pro ty co si najdou čas pro sebe i svojí rodinu a nebojí se do vaření investovat trochu času. Jste připraveni opustit vaší komfortní zónu?

60 lidí už poděkovalo za článek.

Komentáře

Ráda bych se pokusila, ale nemám čas ani prostor, ani peníze nazbyt, hlavně nevím, jak začít..

Rychlé, vynikající, mňam.

Ukázat další komentáře

Vyzkoušejte také

Anýzovo fenyklové sušenky

Recept pro milovníky jednoduchých a rychlých dezertů. Sušenky jsou velmi rychle hotové a vůně anýzu a fenyklu vám provoní kuchyň.

Žitné perníkové koláčky

Vyzkoušejte tyto rychlé zdravé sušenky bez cukru a sladidel, připravené ze základních zdravých ingrediencí, slazené pouze ovocem. 

Sušenky se sušenými švestkami a čokoládou

Jednoduché a chutné sušenky, které se skvěle hodí k čaji nebo kávě, jako malá sladká svačinka nebo pohoštění pro hosty. Jejich příprava je jednoduchá a nez...

Kolečka s makovou nádivkou

Recept na sladké plněné sušenky bez cukru, mléka a vajec pro milovníky máku. Tato kolečka jsou skvělá jako sladká svačinka, ke kávě nebo čaji a jako pohošt...

Kokosové hromádky (bez lepku)

Snadný a rychlý bezlepkový dezert, ve kterém nenajdete mléko, vejce ani cukr. Další varianta oblíbených hromádek, tentokrát v kokosové verzi.

Kaštanové střapáče

Skvělé a zdravé mlsání bez sladidel a cukru, výtečná rychlovka téměř bez práce. Snadno připravíte v bezlepkové variantě.