Domů > Zdravé recepty > Hlavní jídla

12x inspirace na zdravé Štědrovečení menu: polévku i hlavní chod

Uvařeno
bez lepku
bez mléka
sezóna zima

Smažená ryba a tučný bramborový salát. To je česká Štědrovečerní klasika. Chcete letos ulevit svému trávení a zkusit zdravější verzi? Poradíme vám, jak na to. Máme pro vás hned 12 tipů, co si na Štědrý večer můžete dát.

Jako dítě jsem měla epilepsii. Těžkou, farmakorezistentní, neoperovatelnou a údajně doživotní formu.

Polévka

Tradičně se podává například rybí polévka, nudlová nebo hrachovka. Ve zdravé verzi můžete na Štědrý večer vyzkoušet některou z těchto polévek:

Hlavní chod

Českou klasikou je tučný bramborový salát a ryba v trojobalu. Nabízíme hned několik zdravějších alternativ hlavního chodu, po kterých vám zaručeně nebude těžko a nebudete se muset bát ani o svou váhu:

PS: Jde hubnout a normálně jíst? Pojď to zjistit! 😁

Tisíce lidí s námi shodily 5 kg za 14 dní. Jak to? Máme totiž chutný hubnoucí jídelníček s výbornými recepty, videa, jemné cvičení - a živou podporu! Už za 2 týdny uvidíš výsledky. Mrkni na výzvu Hubneme do plavek a naskoč!

Zdravé recepty, zdravé vaření a životní styl. Tisíce receptů zdarma. Co víme, sdílíme! :-)

124 lidí už poděkovalo za článek.

Komentáře

Letos slavíme už 10. vánoce s úžasným bramborovým salátem podle Jíme jinak. K tomu kapr na kmíně a na oběd hrachovku ze zeleného hrachu. Jako cukroví “sádlovky” z Alsanu, celožitné perníčky bez cukru, kokosky, rumové kuličky z datlí. Klasika jak ji znám z dětství, jen nám nikomu není těžko. To si necháváme až na Štěpána, kdy jedeme na návštěvu k babičce, která nad námi kroutí hlavou a nechá nám připravit “dietní” kuře s pytlíkovou rýží a mraženou zeleninou + polévku z pytlíku, protože “když vy nic nemůžete a ať tady kluci aspoň poznají, co je to pořádné jídlo”. Tak šťastné a veselé.

Děkuji za inspiraci. Příští týden jsem pozvala na večeři našeho letošního amerického asistenta ve škole. Maso jí, ale ne vepřové. Chci mu představit naše Vánoce, takže polévka, kuba a br. salát z těchto stránek a k tomu mu dám candáta asi.

Ukázat další komentáře

Vyzkoušejte také

Nádivka v županu

Delikatesa, která je rychle hotová, když máte zbytek jáhlové nádivky. Do chladných dnů jako dělaná.

Černé rýžové nudle s thajskou zeleninou

Tyhle rychlovky v thajském stylu milujeme. Stihneme tak práci na zahradě i výbornou večeři. Tahle verze je mírně pikantní, ale můžete si udělat i jemnou.