Domů > Nepřehlédněte

Klasická čočka 10x jinak – netradiční recepty, jak využít čočku

Všichni víme, že bychom měli pravidelně konzumovat luštěniny. Ale umíme připravit čočku i jinak, než jen klasicky na kyselo? Mrkněte, na jaké nejrůznější lahodné způsoby se dá čočka připravit!

Sekaná z čočky

Napadlo vám někdy v sekané zaměnit maso za čočku? Čočková sekaná chutná skoro jako klasika a miluje ji každý, kdo ji vyzkoušel.

Boloňské špagety s čočkou

Mají vaše děti rády boloňské špagety? Zkuste vyměnit maso za čočku. Je to rychlá a chutná dobrota a způsob, jak zařadit v zajímavé formě luštěniny.

Karbanátky z čočky

Smažené křupavé karbanátky miluje každý. Pokud vaše rodina není fanouškem čočky, pak si buďte jistí, že karbanátky rozhodně neodmítnou!

Čočkový salát

Ve Francii klasika, u nás méně známý. Doporučujeme vyzkoušet! Výborný je čočkový salát i v kombinaci s řepou nebo s řepou v pikantní verzi.

Čočka po Bostonsku

Zajímavá alternativa čočky nakyselo. Díky uzené paprice má tato čočka lahodnou uzenou chuť.

Čočková pomazánka

Pokud máte uvařenou čočku a už nevíte co s ní, udělejte z ní výbornou a zdravou pomazánku na pečivo, palačinky, placky nebo jako dip k zelenině. A co třeba takové čočkové foie gras? To je teprv dobrota – hlavně pro mužské protějšky!

Čočková polévka

Nemusíme se omezovat pouze na klasickou českou čočkovou polévku, je spousta možností, jak uvařit čočkovou polévku. Například jako podzimní krém s batátem, indickou verzi nebo se strouhanou zeleninou a semínky.

Čočkové placky

Z čočky jsou skvělé nejen karbanátky, ale i placky. Hodí se jako příloha k omáčkám, pomazánkám nebo polévkám.

Čočka po indicku

V Asii se čočka hojně používá. Hlavně v kombinaci s kari. Anebo ji zkuste jen tak na tymiánu.

Čočka a kroupy

Dříve se hrách nebo čočka s kroupy jedly běžně. Kombinace čočka a kroupy se říkalo kočičí tanec. Zkuste oživit tradice i u vás doma v kuchyni.

https://www.jimejinak.cz/cocka-a-kroupy-se-zeleninou/

PS: Co shodit 5 kg za 14 dnů?

Sezóna plavek se blíží. Letos to nebude strašák, připravíme se. Máme chutný jídelníček, skvělé recepty, videa, jemné cvičení - a samozřejmě živou podporu a motivaci. Už za dva týdny uvidíte výsledky. Mrkněte na výzvu Hubneme do plavek a naskočte!

Zdravé recepty, zdravé vaření a životní styl. Tisíce receptů zdarma. Co víme, sdílíme! :-)

29 lidí už poděkovalo za článek.

Buďte první, kdo napíše komentář

Vyzkoušejte také

11

Železo – jeden z nejčastěji chybějících minerálů

Cítíte se unavení, bez života a máte bledou pokožku? Ze všech důležitých minerálů nám nejčastěji chybí právě železo. Jeho nedostatkem jsou nejvíce ohroženy...
klub
17
3

Návod, jak seskládat kompletní zdravý talíř

Omezujete ve stravě maso, mléko nebo vejce? Stravujete se převážně nebo zcela rostlinně? Ukážeme vám, jak si poskládat jídlo tak, aby vám ani vašim dětem n...
9

Rychlé a syté podzimní saláty na oběd nebo večeři

S nastupujícím chladným počasím si tělo žádá teplá a sytá jídla. Pokud zrovna nemáte čas vařit omáčku nebo péct, zkuste tyto snadné a rychlé zahřívající sa...
4

Čočka – energie pro mozek i tělo

Naši předkové jedli čočku a další luštěniny mnohem častěji než my. Na našem trhu jsou základní druhy čočky – hnědá, zelená, černá a červená, ale například ...

Bezlepková čočková sekaná

Čočkovou sekanou milujeme, tak jsem se rozhodla vyzkoušet bezlepkovou verzi. Dopadlo to výborně, udělala jsem jí plech a měla jsem co dělat, aby ubránila a...