Můj milý deníčku, že jsem měla problémy se stravou v letadle, to už víš z předchozího vyprávění. A že mi po ní bylo špatně, taky. Ale mělo to ještě další nepříjemné pokračování...

Byla jsem zoufalá a nevěděla jsem co dělat

Už 4 dny jsem nebyla na velké,“ svěřila jsem se Evě na messengeru, aby mi poradila, co dál. Jím tady spoustu ovoce, zeleniny, 2x denně cvičím jógu, piji dostatečně, mám pohyb v moři, přesto jsem úplně zabetonovaná, bolí a tlačí mě břicho, mám ho jak těhule a nechce to ven. Byla jsem zoufalá, zkusila jsem už snad všechno…

Zázrak jménem chia semínka!

Chia semínka – to byla poslední věc, kterou jsem ještě mohla zkusit. Zalila jsem je kokosovým mlékem, které tu v Mexiku prodávají na každém rohu a nechala chvíli nabobtnat. Snědla jsem večer snad i víc než 10 lžic namočených chia a modlila se před usnutím v ranní zázrak. Přišel! Konečně! Byla jsem šťastná, jak dítě o Vánocích. Pak už všechno běželo jako na drátkách…

Smoothie bowl byly na mě těžké

Mexická strava je výborná. Jí se tu spoustu ovoce, ale také tuků – kokosy, kokosová mléka, ořechy, kakao a avokáda. A takové byly i naše snídaně. Můj mlsný jazyk se oblizoval, ale žaludek zvyklý na lehoučké ranní miso polévky skučel. Bylo to na něj moc těžké. Musela jsem ubrat porce a domluvit se na verzi bez tuků – pouze čerstvé ovoce, případně sem tam nějaký ten oříšek. Mému trávení se ulevilo. Potvrdila jsem si, že ranní miso polévky nebo lehké kaše jsou TOP – kdo vyzkoušel, jistě se mnou bude souhlasit, že se jim nic nevyrovná :-)

Strava na dovolené se projevila na mém bříšku

Dovolená je od slova dovolit si. A tak i já jsem si dovolovala. Každý den výborné smoothie misky z čerstvého ovoce a rostlinných tuků (avokádo, ořechy, kokos, kokosové mléko, kakao aj.), ovocné šťávy, na oběd a večeře lahodné talíře plné avokáda, saláty s olejem a ovocem, tortilly z kukuřice, rýže, spousta ořechů a různých dalších dobrot, které nám zde připravovali. Sem tam nějaký ten drink z čerstvého ovoce nebo mladý kokos. Naopak jsem jedla málo složitých sacharidů jako jsou celozrnné obiloviny a luštěniny, které tvořily vždy základ mého jídelníčku. A to se projevilo i na mém bříšku a pocitu. Cítila jsem se nafouklejší a těžší, než jsem zvyklá. Hůře se mi dýchalo kvůli plnému bříšku. I tady se mi potvrdilo, že každodenní jedení tolika jednoduchých sacharidů a tuků není nic pro mě. Ale tady na dovolené jsem si ty dobroty moc užila a doma zase zpět k mým osvědčeným celozrnným obilovinám, luštěninám a vařené zelenince :-)

Zažili jste něco podobného?

Podělte se o své zkušenosti z dovolené v komentáři. Také se pak těšíte na svou domácí stravu?

Staňte se členy Klubu Jíme Jinak

Získáte videorecepty, jídelníčky, rozhovory s odborníky, rady, slevy na nákupy a online kurzy.

materiály

Zbavila jsem se zánětu v rameni

Jitka M.: srdečně Vás zdravím a děkuji Vám za spoustu...

Faldy na břiše jsou pryč, zálibně se dívám do zrcadla

Lucka: Tak činím nyní bilancování mé  Jarní očisty. Jelikož...

Klesl mi cholesterol, glykemie i další hodnoty v krvi

Jana P.: Dobrý den, chtěla jsem vám poděkovat, za...

Očista byla super!

Janakralicek: Očista byla super, diplom jsem si udělila, byla...

Díky vašim receptům nemám chuť ani na brambůrky

Inka: Teda...Pár dní s vámi baštím (zatím jako začátečník), ale...

Jak se cítím? Prožívám skvělé změny

Jana: Jak se cítím? Prožívám změny na všech frontách....

Vaše kurzy jsou super

Lucie: Moc Vás zdravím, holky :-). Od doby, co...

Děkuji, že se na JJ můžu dozvědět zásadní fakta o jídle

Maki: Musím říct, že pravda je často dost krutá..jsem...

Dle JJ vařím a peču, už od toho neuteču

Petra B.: Dle JJ vařím, smažím, peču od toho už neuteču. Ať...

Letos úspěch na entou

Neli: Stromeček čeká v kýbli s vodou na balkoně,...

Objevila jsem kapustu a nemohu se jí nabažit!

Stipl2: Misto cizrny sel do hrnce opeceny tempeh a...

Začala jsem milovat vaření díky JJ

Alena M. K.: Evi, moooc děkuji za kurz, týden...

Manžel sa pomaly a isto pridáva k môjmu stravovaniu (Iveta)

Iveta: Ahoj. Môžem povedať, že som dosiahla 14. deň...

5 kg pryč bez jakéhokoliv úsilí (Hana, 68 let)

Hana: Ahoj lidičky, je mi 68 a zhruba od...

Shodila jsem 6 kg a 12 cm v pase (Lenka)

Lenka: Ahoj všem. Jsem absolventkou programu Hubneme do plavek....

Hubnutí jde samo

Iva1: Dobrý den, pořád se bavím a pořád hubnu,...
  1. Evi, děkuji. Pořád se mi opakuje vyhazování z práce 1 – 2x za rok. Vystřídala jsem spoustu míst a nic hledat nebudu, protože mám v hlavě, že mě zase vyhodi. Nechám tomu volný průběh. Mám jen brigádu, kde jsem byla i při této práci, ale na stálo to není ono.

      • Evi, vím, že to nemá jednoduché nikdo. Letos v červnu jsem dokončila kurz na asistenta pedagoga a byla jsem ráda, že vyšlo místo, i když jsem dojížděla 26 km. Nevěděla jsem, že budu taky suplovat a potkám takové problémové děti a budu řešit jejich chování. Nemám takovou autoritu jako ostatní, vím, že s tím mám problém i u dcery. Neustálá změna práce mi bohužel tak nepřidá na sebevědomí. Asistence mě baví, ale ředitelka mi nedoporučuje být s dětmi. Řekla, že nemá jistotu, že se nikomu nic nestane v mojí přítomnosti. Nový mladý pan učitel to s naší třídou vzdal po 3 dnech, že se nenechá dorovnat, jak se předváděli. Nevím, jestli jsme my byli taky takoví. Myslím, že ne, že je to stravou a rodiči. Bohužel. Např. s dětmi v 1. třídě nebo ve školce to je lepší. Nedovolí si tolik.

  2. Ajko, mám to podobně, i když to nesouvisí s dovolenou. Teď v září jsem nastoupila do nové práce do školy a začala chodit na obědy do jídelny. Asi v říjnu mi nebylo 2 týdny dobře, cítila jsem se unavená a nafouklá, měla jsem zvýšenou teplotu a trochu problem se stolicí. Za 3 měsíce jsem přibrala minimálně 2 kg. A dnes bohužel i bohudík jsem se dověděla, že tam příští týden končím. Takže si zase budu vařit podle JJ.

  3. Zobrazit všech 6 komentářů

Komentujte
Vaše jméno

Jméno uložíme a zobrazíme, váš e-mail nezveřejníme. Zásady ochrany údajů.

Předchozí článekCelozrnná rýže vařená s kaštany
Další článekČervená čočka s uzenou paprikou