Šárka, kterou znáte z komentářů a z jejího příběhu o tom, jak stravou zachraňovala malého syna, nám poslala, jak polystyrenová vajíčka vypadají, když se toho chopí někdo, kdo umí. Nechte se inspirovat.

Polystyrenová tradice

Šárka napsala, že u nich už tyhle vajíčka dělají tři roky. Dokonce mají i slepičku, ale fotku bohužel nenašla.

Sádrová varianta

Malá vajíčka na fotce jsou sádrová a kreslili je akrylovými barvami.

Tvoření vede manžel

Když jsem se Šárky ptala na detaily, tak napsala, že vlastně neví, protože tyhle věci u nich vede manžel Michal, kterého znáte také z příběhu.

 

ZDARMA: Seriál "Hubneme do plavek"

Měníme jídelníček a hubneme do plavek

Tipy na hubnutí, strava během dovolené, vliv léta na naše tělo, jak na letní jídelníček, nejčastější letní chyby, VIDEO:Hubneme do plavek (vidělo už 3 000 lidí)

 

Zjistit více

3 komentáře. Jak to vidíte vy? Napište komentář.

  1. Vždycky je to o tom volit menší zlo …a jak píše Michal „Ale nemyslím si, že moralizování na této úrovni bylo zrovna na místě.“ kor od někoho, kdo jí maso, nejprve byste vy sám měl prozkoumat své morální zásady, svědomí, než bzdete někoho moralizovat …

  2. Zdravím Vás, Martine. Váš komentář na FB jsem nečetl, ale domnívám se, že hlavní Evinou myšlenkou bylo, poukázat na tradice Velikonoc, jak je kdo praktikujeme a jak k nim vedeme svá dítka zábavnou formou. Doma třídíme odpad, pokud se máme v krámě rozhodnout mezi igelitovou taškou a papírovou krabicí, je krabice jasnou volbou. Ale nemyslím si, že moralizování na této úrovni bylo zrovna na místě. Počítám, že sám nechodíte v dřevácích (protože pryž s ropnými prvky obsažená v podrážkách se také příliš dobře nerozkládá a alternativy tu rovněž jsou, že). V článku se snažíme prezentovat hlavně sádrová vajíčka a co se týče vizovického pečiva, rovněž ho na stromečku máme, tam nemá polystyren co pohledávat. Ale otočit úsměvný článek v přednášku o odkazu budoucím generacím,… Veselé Velikonoce,pane! Michal

    • Michale, díky za zastání. Je to tak, určitě jsem ten poslední, kdo by propagoval plasty 🙂 A kdo má děti, tak ví, že zrovna ta polystyrenová vajíčka jsou asi to nejmenší zlo, zvlášť, když je stále používáme a zatím z nich nehodláme dělat odpad.

  3. Jak jsem psal v komentářích na FB „A musí být opravdu polystyrenové?“ Přeci jen je to plast a obsahuje nepřeberné množství ftalátů, coby změkčovadel, a jak víte, plasty tu po nás zůstanou po mnoho generací, ale ty vajíčka už tak pěkná nebudou. Pokud nechcete používat přírodní „slepičí“ a sádrová jsou obtížná na výrobu, což, když jsme v JJ, udělat na jedno použití, tj. jedlá. Je velký rozdíl mezi drobným pečivem na Vánoce (cukroví) a drobným pečivem na Velikonoce? A když ne jedlá, není jiná alternativa? Papír, dřevo, jiné těsto = vizovické, perníkové, atp.

    • Martine, nemusí 🙂 Komentář na FB jsem zatím minula, ale nebojte, děláme i ekologičtější vajíčka, jen jsem to nestihla všechno nafotit a vypublikovat. Já bych byla přírodní slepičí i použila, ale vejce nekupuju a nikdo poblíž nebydlel, aby mi nějaké prázdné dodal. Nechtělo se mi nákupem vajec v tescu podporovat velkochovy a shánět vejce z farmy, a pak to kydnout do lesa mi přišlo divné. Tahle vajíčka už tedy točíme kolikátý rok a mimo Velikonoce slouží jako pomůcka při geometrii. Odpad z nich není v plánu 🙂 Bohužel při rodinném životě vidím, kolik i při nejlepší vůli nepořizovat nic v plastu, se toho plastového odpadu nakonec sejde. Ten ale většinou není až tak kreativně využitelná a končí v třídící popelnici. Osobně taky preferuji přírodní materiály, ekologický přístup a přírodní alternativy. Dokonce myslím, že to vidíme v mnoha ohledech dost podobně a že se nám oběma daří velkou část těchto vizí realizovat.

Komentujte
Vaše jméno

SDÍLEJTE PŘÍSPĚVKY - získejte členství v Klubu JJ nebo jeho prodloužení. Jak to funguje?
Autorem článku je Eva
Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh