Domů > Magazín > Blog

Vyhněte se podzimním splínům – posilněte slinivku, slezinu a žaludek

Stále vás honí chuť na sladké? Trpíte na nadýmání? Máte sklony se přejídat? Honí se vám v hlavně milión myšlenek, ale nemáte energii nějaký nápad realizovat? To a mnoho dalších potíží může souviset s oslabeným okruhem slinivka-slezina. Nyní, na přelomu biologického podzimu a zimy, přebírá opět na 18 dní vládu element Země a jeho orgány. Stáhněte si materiály zdarma, ať víte, jak je nejlépe posílit.

Jde o zdraví i o psychiku

Jmenované orgány hrají roli i v tom, jak se cítíme psychicky. Ne nadarmo se anglicky slezina řekne “splín” (spleen), tedy kromě významu slezina, také nevlídnost, nevrlost, podrážděnost, zasmušilost a zlost. Že vám to zní povědomně? Že něco podobného zažíváte nyní víc než jindy? Můžeme to svádět na podzim a nevlídné počasí. Ale nejspíš to půjde jako vždycky zevnitř.

Materiály pro vás zdarma

O souvislostech mezi zdravotním stavem uvedených orgánů a emocemi si můžete v kostce přečíst v materiálu, který jsme pro vás zdarma připravily v rámci podzimního seriálu. (Klikněte na zelené tlačítko “Jídelníček na podzim” dole vpravo na hlavní stránce Jíme Jinak). Dostaly jsme od vás mnoho krásných reakcí na tento seriál, za které moc děkujeme. Jsme rády, že vám byl k užitku a chceme k němu znovu obrátit vaši pozornost, protože i teď můžeme informace z něj využít.

Přechodným obdobím vždy vládne element Země

A pokud se divíte, proč se vracíme k orgánům, jejichž sezóna už minula, tak vám jen připomeneme, že mezi všemi ročními obdobími je 18 přechodných dní, kterým vždy vládne element Země a kdy můžeme zas a znovu posilovat jeho orgány. V této době můžeme harmonickou stravou lépe připravit organismus na příchod dalšího ročního období. A protože teď je před námi zima, máme přibližně 14 dní na to, abychom se pěkně vyladili a zima nás nezaskočila.

 

 

PS: Co shodit 5 kg za 14 dnů? 😍

Sezóna plavek začne brzy. Máme chutný jídelníček, skvělé recepty, videa, jemné cvičení - a samozřejmě živou podporu a motivaci. Už za 2 týdny uvidíte výsledky. Mrkněte na výzvu Hubneme do plavek a naskočte!

Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh

1 člověk už poděkoval za článek. Oceňte práci autora také.

Komentáře

Ahoj holky, nevím, jestli tohle má nějakou spojitost s podzimem nebo ne. Poslední dobou se mi tak trochu motá hlava, ne že bych omdlévala, ale jen mám pocit jakési nerovnováhy, nevím jak bych to popsala. Nikdy se mi to předtím nestalo, tak docela plaším. Ale jinak mi nic není, žádná únava, podzimní nálada, nízký tlak, ani vysoký… Prostě se mi jenom točí hlava. Co jsem tak pátrala, zjistila jsem, že to může být buď krční páteří nebo středním uchem. Abych pravdu řekla, v mém případě, to snad může být obojí. Záda mě bolí, od té doby, co dělám s malou dvakrát denně respirační fyzioterapii, je to docela dřina, a v uších mi praská, v létě jsem se nastydla, dostaly se mi tam hleny a nevím, jak je odtamtud dostat ven. Chodíme pravidelně s dcerkou do solné jeskyně, tam to ze mě teče jedna radost, jenom z těch uší to nejde ven. Nevíte někdo, co s tím? Neměl jste někdo podobné potíže? Dneska bych chtěla zajít k doktoru, tak uvidím, co se dozvím tam.

A myslíte, že je problém slinivky, že jen co třeba víc než 2,5 hodiny nejím, začnu mít strašně nízký tlak a motat se?

Ukázat další komentáře