Domů > Magazín > Hubnutí

Jak zůstat atraktivní a fit i po čtyřicítce

Čtyřicítka s sebou přináší mnoho změn. Zpomaluje se metabolismus, mění se stavba těla i trávení. Jak postupovat, abyste nepřibrala a byla atraktivní a štíhlá i po 40. roku života? Začněte jíst zdravě a půjde to jako po másle!

Mladá léta snesou všechno…

Mladé tělo dokáže dělat spousty věcí snadno a hravě. Vydrží nespat a nejíst, jíst a pít přes míru, držet šílené diety, měnit způsoby stravování, nesportovat, a i přes to nepřibrat a vypadat (ve většině případů) téměř stejně s minimálním dopadem. A pokud v tomto věku mladí cíleně hubnou, jde to snadno. S přibývajícím věkem ale začnou přicházet změny a tělo už není schopné bez negativních následků vydržet nespat, nejíst nebo jíst moc. Člověk začne přibírat a jeho zdraví trpí.

Co se v těle děje po 40. roku

V tomto období ubývá svalové tkáně a zpomaluje se metabolismus. Pokud se člověk nehýbe, jí nevhodné potraviny a jí přes míru, začne snadno přibírat a měnit tvar postavy. Tuk se začne ukládat do oblasti břicha, a tím se zvýší riziko metabolických nemocí. A případné hubnutí už jde o dost pomaleji.

Pravidla pro štíhlé tělo i po čtyřicítce

  • nepodceňujte pohyb
  • jezte pravidelně (3-6x denně, dle toho, jak potřebujete a když máte hlad)
  • eliminujte stres
  • vyhněte se šíleným dietám a hladovkám
  • jezte přírodní a celistvé potraviny (celozrnné obiloviny, luštěniny, zelenina, ovoce, semínka, oříšky, řasy)
  • omezte nebo nejlépe úplně eliminujte cukrovinky, rafinované výrobky a fast food
  • dodržujte pravidelný spánek

Osobní zkušenost, Eva z Jíme Jinak (41 let)

“Já vždycky fyzicky pokulhávala za ostatníma holkama v mém věku. Už od základní školy jsem nestíhala na táborech a školách v přírodě nebo před domem při vybice. Když jsem později s nimi ponocovala, tak jsem byla ráno jediná zničená. A to jsem nikdy nekouřila a nepila. Stačilo mi nespat! S jídlem to samé. Oproti ostatním jsem vždycky jedla mnohem lépe, přesto já s váhou a se zdravím bojovala, zatímco holky se cpaly šílenýma (p)otravinama, a přesto byly štíhlé a v pohodě. Zlomilo se to už kolem třicítky. Já ve 32 letech začala jíst Jinak a začala se uzdravovat, mít sílu a nemusela brát léky a píchat si injekce. Zato kamarádky začaly být unavené, bolelo je kdeco, přišla různá vyšetření a léky. Teď je ten rozdíl ještě markantnější. Když se potkáváme se stejně starými kamarády nebo kamarádkami, pokud nevedou zdraví životný styl, nejsou to sportovci apod., tak nestíhají naše procházkové tempo na výletech apod. A to my nejsme žádní sportovci! A o nemocech ani nemluvím. A vidět je to i fyzicky. Třeba na vlasech. Já mám pořád svoji barvu a jen sem tam šedivý vlas, ale kamarádky se musí barvit, kluci jsou také celí šediví nebo už vlasy nemají vůbec.”

Už jste vyzkoušeli všechny diety a ne a ne zhubnout?

Nejste spokojení s tím, jak vypadáte a nedaří se vám s tím něco udělat? I po čtyřicítce hubnutí jde! Důkazem toho jsou desítky žen (ale i mužů), které prošly našimi online kurzy a zhubly mnoho nadbytečných kilogramů a staly se z nich kočky! Je to snadné. Stačí změnit jídelníček a vaši přirozenou váhu si budete stabilně držet. Bez zbytečného počítání a vážení…

Pojďte hubnout s námi

PS: Cítíš se v plavkách sebevědomě?

Pokud letos nechceš schovávat zadek pod ručník, pojď na to s námi jinak.
Chci lepší postavu!

Zdravé recepty, zdravé vaření a životní styl. Tisíce receptů zdarma. Co víme, sdílíme! :-)

5 lidí už poděkovalo za článek.

Buďte první, kdo napíše komentář

Vyzkoušejte také

33
8

Proč se v zimě nedaří hubnout

V lednu mnoho lidí zápasí s kily, která získali během vánočních svátků. Jenže v lednu se jim je nedaří shodit, byť se snaží sebevíc. Víme, čím to je. A vím...