Domů > Magazín > Jídlo pod lupou

Toto všechno se nám snaží namluvit reklama. Věříte tomu?

Je skutečně vše, co se nám výrobci v reklamě snaží namluvit, pravda? Německá organizace Foodwatch sestavila seznam mistrů potravinářského průmyslu v klamání zákazníků. Jsou mezi nimi i běžně dostupné výrobky, které možná denně používáte.

Mistry v lhaní jsou…

“Lhát neznamená jen říkat nepravdu, ale především říkat víc, než je pravda” (Albert Camus)

Bonbony Nimm2 Soft

Pokud má vaše dítě rádo sladkosti víc než cokoli na světě a máte-li rádi vaše dítě víc než cokoli na světě, dejte mu nimm2. Nimm2 Soft jsou šťavnaté žvýkací bonbóny plněné ovocnou šťávou a potřebnými vitamíny. Nimm2 Soft ovocné žvýkací bonbóny, které má vaše dítě rádo a vitamíny, které potřebuje. Nimm2 Soft vitamíny a sladkosti.

 • Výrobce bonbonů Nimm2 Soft se zákazníkům už od roku 1962 snaží namluvit, že jejich sladkosti jsou lepší než ostatní. Ale nejsou o nic zdravější než jiné sladkosti.
 • Balení 300 g obsahuje pouze 15 ml ovocné šťávy, která se v pytlíku promíchá s 200 g (tj. 69 kostkami) cukru a koktejlem umělých vitamínů.
 • Děti tak mohou nabýt dojmu, že sladkosti jsou plné živin podobně jako ovoce a zelenina.
 • Výrobci by neměli dětem vsugerovávat, že sladkosti jsou zdravé a nepostradatelné!

Mléčný řez Kinder

Nechte se zlákat báječnou chutí našlehaného mléka ochuceného medem uprostřed kakaových piškotů. To vše nabízí Kinder Mléčný řez, chlazená svačinka, která si uchovává kvality čerstvého mléka, je bez barviv a konzervačních látek. Skvěle chutná, je lehká, výživná s obsahem vitamínů a minerálních látek.

 • Lehká, výživná svačinka s vitamíny a minerály? Představíte si ovoce a zeleninu?
 • Tento produkt se skládá z 60 % z cukru a tuku. Oproti němu je i šlehačkový dort dietní, v průměru obsahuje méně kalorií, cukru i tuku.

Jogurty Activia

Osmdesát procent žen trpí potížemi se zažíváním. Activia může pomoci za 15 dní. Budete se smát, ale vždycky jsem si přála chodit pravidelně na toaletu, jenže moje zažívání si dlouho dělalo, co chtělo. Tak jsem si řekla dost a začala jíst denně Activii. A musím říct, že moje zažívání je teď mnohem pravidelnější. Activia od Danone je mléčný výrobek, který můžete konzumovat v rámci vyvážené stravy a zdravého životního stylu.

 • Zázračná zbraň proti nafouklému břichu? Nic jiného než reklamní sliby a nafouklá cena produktu!
 • Jedná se jen o obyčejný jogurt jako každý jiný. Podobné účinky při trávení jako u Activie je možné dosáhnout pojídáním i jiných jogurtů s probiotiky, sušených švestek a obyčejnou chůzí.
 • Danone to ale na svém UK webu přiznává, a proto sází spíše na city zákazníků než na studie a fakta.

Čokoláda Kinder

Extraporce zdravého mléka!

 • Kdyby mělo dítě pokrýt svou denní potřebuji z Kinder čokoládek, muselo by sníst 13 tyčinek, což odpovídá 48 kostkám cukru a 1/2 másla!

Jogurtový nápoj Actimel

Žijete naplno každý den? Za každého počasí? Actimel je plný kultur L’Casei Defensis, díky kterým pomáhá posilovat přirozenou obranyschopnost. V určitém věku se obranný systém rozvíjí, a v jiném naopak slábne. Vždy ho ale můžete posílit pitím Actimelu. Protože Actimel s L’Casei Defensis může zvýšit aktivitu vaši imunitních buněk až o 25 procent. A se silným obranným systémem si můžete užít každý okamžik vašeho života v jakémkoli věku. Přesvědčte se sami.

 • Vše, kde jsou probiotika (kysané zelí, pickles, kefír aj.), trochu aktivuje imunitu. Ve srovnání s jinými jogurty je Actimel nápoj 2x dražší a obsahuje 2x více cukru – jedná se o cukrovou bombu (10-12 % cukru!).
 • Kdyby Actimel chránil před nachlazením a zlepšoval imunitu, byl by to lék a nesměl by se prodávat v supermarketech.

Necháte se také ovlivnit reklamou, anebo si na produkty děláte vlastní názor? Sledujete složení? Kupujete tyto výrobky?

Napište nám do komentářů.

Zdroj informací: FoodwatchČeská pozice (2011)

PS: Co shodit 5 kg za 14 dnů? 😍

Sezóna plavek začne brzy. Máme chutný jídelníček, skvělé recepty, videa, jemné cvičení - a samozřejmě živou podporu a motivaci. Už za 2 týdny uvidíte výsledky. Mrkněte na výzvu Hubneme do plavek a naskočte!

Zdravé recepty, zdravé vaření a životní styl. Tisíce receptů zdarma. Co víme, sdílíme! :-)

1 člověk už poděkoval za článek. Oceňte práci autora také.

Komentáře

“Kdyby Actimel chránil před nachlazením a zlepšoval imunitu, byl by to lék a nesměl by se prodávat v supermarketech.”
A proč by se potom nesměl prodávat v supermarketech?

Nechci bránit Actimel, ale ta věta se mi zdá tendenční a nesmyslná. Kysaný zelí prokazatelně posiluje imunitu a v supermarketu se taky prodávat smí:-)

Ukázat další komentáře

Vyzkoušejte také

24
2

Dítě na klasické stravě sní za den více než 21 kostek cukru. To je 2x víc než se doporučuje

Chcete pro své děti to nejlepší? Ale jak se v té spoustě výrobků v obchodě vyznat? Co jim koupit? Podle čeho vybírat? Podle obalu? Takto vypadá jídelníček ...
56
8

Máte pár kilo navíc? Tipy, jak se jich zbavit a začít zdravěji

Na nic nečekejte! Vyzkoušejte těchto 14 snadných tipů, jak zatočit s kily, únavou a zdravotními neduhy.
8
4

Způsobuje čokoláda akné? Odpověď vědců po mnoha studiích je …

Čokoláda způsobuje akné. Také jste to už někdy slyšeli? Jak to teda je? Vědci provedli mnoho a mnoho studií na toto téma a jejich odpověď je …
9
10

Bonbóny v kornoutu? Co dát dětem první den do školy.

V září jdou noví prvňáčci poprvé do školy. Je to veliká událost a vy se nás ptáte, co jim dát s sebou do školy. Zda přistoupit na model s kornoutem plným b...
53
12

Sacharidy a štíhlá vyrýsovaná postava – jde to dohromady?

Po sacharidech se přibírá. Když chci hubnout, musím sacharidy vyřadit nebo eliminovat. Nejlépe jít do nějaké formy nízkosacharidové diety (např. keto dieta...