Nutramilk jsme si u nás doma velmi oblíbili (a domluvili na něj pro vás i super slevu!). Není to jen přístroj k výrobě rostlinného mléka a oříškového a semínkového másla. Dá se v něm dělat mnohem více věcí - třeba hummus, smoothie bowls, raw kuličky, majonézy atp. Mrkněte na těchto 11 tipů, s čím vším nám může v kuchyni pomoci a postupy, jak na to.

1Oříšková a semínková másla

To je asi hlavní důvod, proč si tento přístroj kupujeme. Nutramilk vyrobí krásně tekutá másla z jakýchkoliv semínek a oříšků bez naší práce – od arašídů, přes mandle, sezam, para, kokos, až třeba po kešu (dokonce i semínka z melounu, viz video).

S másly si můžeme hrát – kombinovat různé druhy ořechů a semen, přidat sůl, koření, esenciální olejíčky (např. pomeranč nebo citron), vanilku, kakao nebo sladidlo (třeba udělat domácí nutellu). Pro tekutější máslo je lepší ořechy předem opražit na suché pánvi nebo v troubě. Minimální množství pro máslo je 300 g ořechů nebo semínek.

 • Ořechová a semínková másla: Pro výrobu ořechového másla nasypeme do Nutramilku ořechy, zmáčkneme tlačítko butter, nastavíme čas na 16 minut a poté zmáčkneme tlačítko start.
 • Máslo z kokosu: Kokos (je třeba, aby byl co nejtučnější – raději volte v BIO kvalitě, ty jsou tučnější, se suchými to nepůjde – může být strouhaný nebo ve formě chipsů/plátků) vložíme do nádoby Nutramilku. Nastavíme tlačítko butter na 25 minut a zmáčkneme start.

2Rostlinná mléka a smetany

To je další oblast, kterou Nutramilk zvládne levou zadní. Od oříšků, po sóju, semínka i obiloviny. Cokoliv, co nás napadne. Ingredience na mléko není třeba namáčet, ale můžeme použít i namočené pro lepší stravitelnost. A pokud dáme méně vody, vytvoříme smetanu.

 • Ořechové a semínkové mléko: Postup je jednoduchý. Nejdříve do Nutramilku nasypeme ořechy (semínka), zmáčkneme tlačítko butter, nastavíme čas např. 7 minut a pomocí tlačítka start z nich uděláme máslo, poté přilijeme vodu a zmáčkneme tlačítko mix a start. Pod kohoutek dáme nádobu, zmáčkneme tlačítko dispenze a pomocí kohoutku načepujeme mléko.
 • Mléko z mladého kokosu: Do nádoby vložíme dužinu z mladého kokosu a zmáčkneme tlačítko butter na 4 minuty a start. Přilijeme vodu z mladého kokosu a zmáčkneme tlačítko mix a start. Pod kohoutek dáme nádobu, zmáčkneme tlačítko dispenze a pomocí kohoutku načepujeme mléko.
 • Ovesné mléko: Vločky namočíme na pár hodin do vody. Slijeme a vločky vložíme do nádoby. Nastavíme tlačítko butter na minutu a zmáčkneme start. Přilijeme vodu a zmáčkneme mix a start. Poté zmáčkneme dispenze a kohoutkem čepujeme mléko. Podobně uděláme mléko z dalších obilovin.
 • Ochucené mléko (kukurma latté, masala aj.): Do Nutramilku nasypeme ořechy, zmáčkneme tlačítko butter, nastavíme čas např. 7 minut a uděláme z nich máslo, poté například – v případě zlatého mléka – přisypeme koření (lze dát i koření v celku), sladidlo a zmáčkneme tlačítko mix na 3 minuty. Poté přilijeme vodu a opět zmáčkneme tlačítko mix (pokud máme koření mleté, můžeme tyto dva mixovací kroky spojit a všechny ingredience včetně koření, sladidla a vody dát k ořechovému máslu a nastavit tlačítko mix na 3 minuty). Pod kohoutek dáme nádobu, zmáčkneme tlačítko dispenze a pomocí kohoutku načepujeme naše ochucené mléko.

3Zeleninové šťávy

Pokud nevlastníte odšťavňovač a nechce se vám za něj utrácet, připravte si šťávu v Nutramilku.

 • Postup: Zeleninu nakrájíme na kostky. Vložíme do nádoby Nutramilku a nastavíme čas 3 minuty na tlačítko butter. Poté přilijeme vodu a zmáčkneme tlačítko mix na 3 minuty. Pak už jen stačí zmáčknout tlačítko dispenze a načepovat si do sklenice čerstvou šťávu.

4Hummus či jiné pomazánky

Už nemusíte používat ruční mixér, Nutramilk udělá krémové, našlehané a jemné pomazánky za vás :-)

 • Postup: Stačí do Nutramilku nasypat všechny ingredience na hummus (cizrna, česnek, římský kmín, sůl, tahini) kromě oleje a šťávy z citronu a postupovat podobně jako u ořechového másla (tlačítko butter, ale nižší čas). Jakmile máme rozmixováno, přilijeme olej a citronovou šťávu a ještě minutu zamixujeme na tlačítko mix. A pokud nemáme tahini, začneme tak, že do Nutramilku nasypeme sezam a vyrobíme z něj máslo, pak přidáme všechny ingredience na hummus a zmáčkneme tlačítko mix.

5Falafel a těsta na karbanátky

Nutramilk je mixérem i sekáčkem v jednom. Těsto na karbanátky nebo falafel zvládne levou zadní.

 • Postup: Do Nutramilku nasypeme všechny ingredience na falafel nebo karbanátky a postupujeme podobně jako u ořechového másla (tlačítko butter, ale nižší čas). Vyzkoušíme konzistenci a můžeme přidat ještě vločky, mouku nebo další ingredience (anebo naopak vodu) a ještě minutu zamixujeme na tlačítko mix. Hotovo. Můžeme tvarovat karbanátky a smažit.

6Dipy, dresinky a majonézy

Mimo pomazánek lze v Nutramilku dělat i krémové dipy a dresinky z oříšků a semínek na saláty, k zelenině, karbanátkům atp. viz např. křenový smetanový dip.

 • Postup: Do nádoby nasypeme ořechy a uděláme z nich máslo (postup viz výše odstavec másla). Přidáme všechny ostatní ingredience na dresink (např. sůl, citronovou šťávu, pepř, vodu) a zmáčkneme tlačítko mix.

7Jogurty a mazací sýry

Stejně jako oříškové dresinky, lze v Nutramilku udělat i oříškové a semínkové jogurty, krémy, mazací sýry a další dobroty. Postupujeme obdobně jako u dipů a dresinků.

 • Postup: Do nádoby nasypeme ořechy nebo semínka (nebo mix) a uděláme z nich máslo (postup viz výše odstavec másla). Přidáme vodu a zmáčkneme tlačítko mix a vytvoříme požadovanou konzistenci jogurtu/sýru. Můžeme vmixovat i sladidlo, vanilku nebo citronovou šťávou nebo slané ingredience k výrobě sýru (viz např. recept na paprikový sýrkešu sýr s kopremroztíratelný sýr). Podáváme jako krém, anebo vmícháme probiotika (nebo jogurt) a necháme na teplém místě nebo v jogurtovači fermentovat.

8Milkshakes

V Nutramilku můžeme udělat klasické Milkshakes se zmrzlinou (třeba touto zdravou), anebo kaloricky lehčí variantu bez ní.

 • Postup: V Nutramilku uděláme mléko (viz odstavec rostlinná mléka, např. mandlové), přidáme ovoce (nebo zmrzlinu) a pomocí tlačítka mix zamixujeme.

9Smoothies

Nutramilk zvládne i oblíbené Smoothie – husté nápoje plné ovoce, které jsou příjemným občerstvením v letních měsících.

 • Postup: Do Nutramilku vložíme nakrájené ovoce (lze i mražené), případně i listovou zeleninu, vodu nebo rostlinné mléko a třeba i další dobroty, které máme rádi (chia semínka, kakao aj.) a zamixujeme tlačítkem mix.

10Těsta na RAW dobroty

V Nutramilku snadno připravíme těsta na RAW cookies, dorty, cukroví, kuličky, energy tyčinky atp.

 • Postup: Do Nutramilku vložíme ořechy a uděláme z nich máslo (viz odstavec ořechová másla). Ochutíme sladidlem, můžeme přidat kakao, vanilku, sušené ovoce nebo sladké koření a zmáčkneme tlačítko mix na 2-3 minuty.

11Smoothies Bowls

Barevné misky plné ovoce, oříšků a případně i superpotravin. To jsou Smoothie Bowls – oblíbená svačinka v letních měsících. V Nutramilku se dají během chvilky připravit.

 • Postup: Do Nutramilku nasypeme ořechy a vytvoříme z nich máslo. Přidáme ovoce, vodu nebo rostlinné mléko a další ingredience dle našeho přání a zamixujeme tlačítkem mix.

Chcete Nutramilk i do vaší kuchyně? Domluvili jsme pro vás slevu!

Více informací o Nutramilku (včetně slevy) najdete ve speciálním Nutramilk článku.

Výhoda pro členy Klubu Jíme Jinak

Domluvili jsme pro vás s firmou Traminal mimořádnou slevu [ přihlaste se ] na NutraMilk (tj. ušetříte až několik tisíc), ale také na další praktické kuchyňské pomocníky (třeba jako dárek na Vánoce), více info v rámečku níže.

 

Nadstandardní slevy pro členy Klubu Jíme Jinak

Pro uplatnění slevy zadejte při nákupu v e-shopu www.traminal.cz svůj klubácký email a slevový kód.

Výhoda pro registrované uživatele

Registrovaní čtenáři mají slevu 10 % slevu na celý sortiment v e-shopu www.traminal.cz. Pro uplatnění slevy zadejte při nákupu svůj registrační email a kód: [ přihlaste se ].

Upozornění
Slevy jsou platné pouze na webu www.traminal.cz a pouze na zboží (tzn. že neplatí na náhradní díly, příslušenství, na zboží ve výprodeji či zboží v akci). Sleva platí pouze pro členy Klubu, ne pro přátele a rodinné příslušníky. Sleva platí do odvolání.

 

 

Staňte se členy Klubu Jíme Jinak

Získáte videorecepty, jídelníčky, rozhovory s odborníky, rady, slevy na nákupy a online kurzy.

materiály

2/3 dávky antidepresiva jsou pryč a půjde i zbytek (Dagmar)
Dagmar: Milá Evičko, čtu si všechny Tvé odpovědi, některé...
Dohromady jsme shodili 39 kg (Pěvuška)
Pěvuška: Srdečně všechny zdravím :-). Jsem novým členem klubu...
Zhubla jsem 20 kg (Jitkanec)
Jitkanec: Ahojte všichni, začala jsem vařit podle Jíme Jinak...
Díky JJ konečně můžu jíst omáčky, aniž bych přibrala
Táňa M.: Tak si říkám, že konečně můžu svoje...
Děkuji za skvělý kurz
Ilona: Děkuji, děvčata, za skvělý kurz. Tady to jde...
Jídlo jsou pestrá a rozmanitá, že už se nechci vrátit ke klasice
Viky: Hezký den, jídla jsou pestrá, rozmanitých chutí, že...
Vaše videorecepty jsou úžasné, každý den se zdokonaluji
Iva: Ahoj! Od 21.12. nepiju kávu, od 25.12. nejím...
Kurz se mi líbí čím dál tím víc
Tereza: Ahoj Evi, na Vánočním detoxu jsem již po...
Díky Klubu jsem za měsíc zhubla 6 kilo a cítím se skvěle
Hana a Olda: chci Vám moc poděkovat za úžasné recepty,...
Den bez kávy jsem si dříve neuměla představit (Lucie)
Lucie: Nedovedla jsem si dříve představit jediný den bez...
Cholesterol se mi snížil bez jakýchkoliv léků (Iva)
Iva: Ahoj, moc zdravím po ukončení kurzu Hubneme do...
Úspěch – chutná i příteli
Iveta: Co mám uvařeno, nabízím i příteli a nezdráhá...
Velký dík za kurz
Jana: Paní Evičko a Heleno, velký dík za kurz vánoce...
Kurz pro začátečníky
Alena: Děkuji za spoustu podnětů, které jsem na vašem...
Mínus 5kg a 5cm v pase (Liana)
Liana: Ahoj Eva, u mňa je to -5 kg...