Domů > Magazín > Hubnutí

Dietní večeře a jídelníček při hubnutí

Dietní večeče, které obohatí váš jídelníček a pomohou vám při vaší snaze zhubnout? S Jíme Jinak je to možné! V tomto článku vás inspirujeme chutnými recepty, které ozdraví vaše tělo a plesat budou i vaše chuťové buňky.

Večeře je posledním jídlem dne, a tak je důležité zvolit si takové pokrmy, které nás nenadýmají, ale současně dodají tělu potřebné živiny a napomáhají dobrému trávení. Následující článek vám nabídne inspiraci na dietní večeře a napomůže vám sestavit si zdravý jídelníček na hubnutí.

Zdravá strava, hubnutí zaručeno

Při hubnutí s Jíme Jinak se nesetkáte s žádným vážením porcí ani počítáním kalorií, ale zaměříte se na zcela jinou věc. A tou je ozdravení vašeho jídelníčku. Společně z něj vyřadíme vše, co vaše tělo zatěžuje, způsobuje otékání a zkrátka vede k tomu, že se celkově necítíte dobře. Hubnutí je v tomto případě příjemným „vedlejším účinkem“ toho, že se vaše tělo uzdravuje. Krásná postava a pevné zdraví už nemusí být nedosažitelným snem, nyní jej totiž proměníme v realitu.

Všechny naše jídelníčky jsou sestaveny tak, aby vám nutričně nic nechybělo. Navíc jsou pestré a chutné, takže kromě toho, že vaše tělo dostane potřebnou výživu, i vaše chuťové buňky si přijdou na své a nudu na talíři už vůbec nečekejte.

Jídelníčky nesestavujeme na snížení příjmu kalorií, které by vedlo ke ztrátě hmotnosti, nýbrž přesně naopak. Jsou natolik pestré a výživné, že tělu doplní to, co mu většinou chybí – minerály, vitamíny, enzymy a další potřebné látky, které konvenčně se stravující člověk postrádá. A když tělo dostává dostatečně dlouho dobu, co potřebuje, tak pustí přebytečné zásoby energie uložené v tuku, protože už evidentně nehrozí nedostatek. Proto tlouštíci v našich programech hubnou. A hubeňouři? Pokud mají podváhu, tak si naopak nějaké to kilo doplní. V kostce řečeno, vyvážená strava vás po určité době přivede na váhu, která je optimální pro vaši tělesnou konstituci. Jestliže máte váhu dobrou, pak si polepšíte zdravotně a hubnutí se nekoná.

Tipy na dietní večeře, které obohatí váš jídelníček

Pečená zelenina je luxusní lahůdka. Tento salát je lehoučký, plný vlákniny a nezatíží trávení. Můžete do něj přidat i uvařenou pohanku, quinou, kuskus nebo těstoviny.

Kysané zelí je zimní klasika. Tato polévka spolu s krajícem kváskového chleba zasytí i krásně zahřeje. Pro extra dávku probiotik doporučujeme podávat s malou misečkou čerstvého kysaného zelí.

Jednoduchá, rychlá a výborná dobrota. Nasládlá po dýni a jáhlách s mírně pikantní zázvorovou chutí. Pokud potřebujete zahřát, ideální volba. Přidejte uzené tofu nebo tempeh (např. tempeh na “medu”) a budete mít kompletní a rychlou večeři. Místo jáhel můžete použít i pohanku!

Luxusní rychlovka, kterou bude milovat celá rodina. Zeleninu můžete měnit dle zásob v lednici a sezóny a místo rýžových nudlí se dají použít i obyčejné celozrnné špagety. Nezapomeňte na pár kapek zázvorové šťávy!

Tento recept je rychlovka. Kombinace chutí zelí a tahini vás mile překvapí. Pro kompletní talíř přidejte ještě třeba pár kostek tofu nebo uvařenou cizrnu.

Pikantní fazolový salát po italsku, skvělý jako rychlá večeře nebo pohoštění, které jistě neurazí žádnou návštěvu a které budete mít během pár minut na stole.

Typicky letní recept na lahodný lehký salát, který vás v horku osvěží, ale i zasytí.

Zdravý jídelníček – otázky a odpovědi

Nejspíše vás napadají různé otázky, případně pochyby, protože jste si prošli vícero stravovacími směry a informace jsou často protichůdné. Zkusili jsme tyto otázky sepsat za vás, nicméně se určitě ozvěte do komentářů, pokud by vás napadlo cokoliv jiného.

 1. Jak je to se sacharidy, patří do vyváženého jídelníčku? Budu hubnout, když budu jíst sacharidy?
 2. Co mám dělat, když se večer přejídám?
 3. Budu muset chodit do posilovny, nebo běhat, abych shodil(a) nadváhu?
 4. Budu muset počítat kalorie a hlídat si každý gram jídla?
 5. Jak začít, co si koupit, jak se naučit zdravě vařit?
 6. Jak vydržet u rozhodnutí jíst zdravě?
 7. Už nějakou dobu jím podle Jíme Jinak, ale stejně nehubnu, co s tím?

  Zkuste s námi zdravý jídelníček na hubnutí

  Pokud s námi teprve začínáte, nelamte si hlavu s tím, že nepůjde hned všechno podle představ. Dávejte si realistické cíle a krok po kroku se k nim snažte přibližovat. My jsme zde pro vás jako podpora, obraťte se na nás, kdykoliv budete potřebovat.

  Rádi vás přivítáme i v Klubu Jíme Jinak, kde získáte bohatou a stále se rozšiřující várku dalších cenných informací, profesionálně sestavených zdravých jídelníčků, zdravých receptů, video vaření, rozhovorů s odborníky a fůrou motivace. Skvělou volbou pro začátek může být některý z našich online programů (Hubneme do plavek, Jarní očista, Podzimní detox), kde jdeme postupně, krok za krokem a kde máte perfektně připravené veškeré informace, vyvážené jídelníčky, videorecepty a podporu našeho týmu.

  Inspirujte se příběhy našich čtenářů, kterým se díky programům Jíme Jinak podařilo shodit nadbytečná kila. Tak například jako Zuzana (42), která bez cvičení zhubla 11 kg za 6 týdnů. Milena (70) díky jídelníčku podle Jíme Jinak shodila 8 kg, upravil se jí krevní cukr a celkově se cítí daleko lépe. Renata (57) díky změně stravy výrazně upravila váhu a zbavila se depresí. A takových máme na Jíme Jinak mnoho. Přečtěte si další příběhy o lepší postavě a uzdravení díky zdravému jídelníčku.

  Těšíme se na vás!

  PS: Stále na sebe nemáte čas?

  Co se postarat konečně i o sebe? Startujeme podzimní detox. Spravíme si jídelníčkem postavu, odstresujeme se a nabijeme energií. Budeme o vás 8 týdnů pečovat a podporovat vás na cestě k lepšímu zdraví.
  Chci trochu péče a porozumění.

  Buďte první, kdo poděkuje za tento článek.

  Buďte první, kdo napíše komentář

  Vyzkoušejte také

  Jídelníček na hubnutí po 50

  S přibývajícím věkem si na těle všímáme některých změn, které nás moc nepotěší – obzvlášť přibývající kila. I když může být hubnutí po padesátce obtížné, m...

  Jak zhubnout v 65 letech

  Zdravě hubnout v 65 letech? Ne, nezbláznili jsme se, skutečně to jde. Senioři už sice mají vzhledem ke svému věku určitá omezení, ale dodržujete-li několik...

  Hubnutí při kojení a jak na něj

  Kojíte, ale trápí vás poporodní kila, která ne a ne zmizet? Poradíme vám, jak zdravě zhubnout i při kojení a jak změnit stravu tak, aby bylo vaše miminko z...

  Kojím a nejde mi zhubnout – co se to děje?

  Kojíte po porodu už nějakou dobu, ale poporodní kila se ani nehnou? Podívejte se, co možná děláte špatně a proč vám hubnutí během kojení nejde.

  Zdravý jídelníček na hubnutí: Jezte vyváženě a chutně!

  Vrhněte se s námi do hubnutí. Budete-li se stravovat správně, hubnutí shazování kil vám půjde samo. Inspirujte se našimi chutnými recepty a sestavte si vla...

  Levný jídelníček na hubnutí

  Vrhněte se s námi do zdravé stravy. Bude-li váš jídelníček nutričně vyvážený, hubnutí vám půjde samo. A s Jíme Jinak navíc ušetříte! Přečtěte si několik ti...