Domů > Magazín > Blog

Vánoce, Vánoce přicházejí

Už jsou vážně za rohem. Je na čase pustit se do pečení cukroví. Ale netřeba se stresovat víc, než je nutné. Máme pro vás pár tipů, jak udělat za jedno odpoledne hromadu pečiva. Ze 4 těst uděláte 8 druhů pečiva, budete-li se chtít inspirovat našimi recepty. Nebo udělejte snadné nepečené. Hlavně kvůli cukroví nešilte. Dá se i koupit…

Už jsou vážně za rohem. Ale netřeba se stresovat víc, než je nutné. Například pečení vánočního cukroví se v mnoha rodinách podobá závodu “kdo napeče nejvíc druhů, vyhraje”. Ženské se stresují, honí, pečou po nocích, pak do Vánoc střeží krabičky s cukrovím před mlsaly, aby bylo na Štědrý den co na stůl, a na Velikonoce vyhazují plesnivé zbytky schované všude možně. Po pár dnech jsou totiž všichni přeslazení a cukrátek se už nikdo nedotkne. 

Já jsem léta nepekla, byla jsem strašně mlsná a mít doma napečeno, všechno bych to sama snědla. Stačilo mi, že neodolám u rodičů, babiček a na návštěvách. Taky jsem to při svém pracovním nasazení vnímala jako veeeelkou ztrátu času. Zvlášť, když jsem pořád bojovala s váhou a na ty cukrové hody opravdu stačily vánoční návštěvy. Pekla jsem jen perníčky, které jsem rozdávala jako PFky, to mě bavilo.

Společně s Helčou jsme  začaly péct znovu až vloni, a to hlavně kvůli dětem. Chtěly jsme jim dopřát tradici, ale nechtěly jsme jim dávat to, co celý rok neznají. A nechtěly jsme mít víc práce a stresu než už máme. Proto pečeme kolektivně a relativně zdravě. Takže si to užijeme, za jedno odpoledne máme hotovo (nepřeháníme to s množstvím ani druhy) a nebojíme se našim dětem nabídnout tahle vánoční cukrátka, kde není cukr, bílá mouka, hromady tuku apod.

Naše tipy:

A pokud opravdu nestíháte, skočte do Country lifu či jiné prodejny se zdravou výživou a pár kusů zdravého pečiva tam prostě kupte. Za ty nervy to nestojí a kdybyste pekla ve stresu, určitě byste cukroví připálila.
Pokud naše cukroví vyzkoušíte, dejte vědět, jak vám chutnalo!
Přejeme pokojný advent a mír v duši
Eva a Helena

PS: Z práce do práce, život letí a vy nic nestíháte?

Pokud před sebou stále jen hrnete všechny ty povinnosti, které život přináší, je čas se zastavit. 🛑 Je tohle život, který chcete? O tomto jste snili? Asi ne. V přírodě začíná nový biologický rok, nový začátek a i my to letos můžeme udělat jinak. Právě tomu se v Jarní Očistě také věnujeme a máme dokonce připravený silný závěrečný aktivační rituál, aby se vaše záměry mohly uskutečit. Zdaleka v očistě nejde jen o vyvážený jídelníček. Pojďte si ujasnit touhy, naberte zas energii a pojďte se cítit ve svém těle lépe. Začněte s námi 8 týdenní Jarní očistu. Pročistíme tělo, zlepšíme jídelníček, postavu i psychiku.

Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh

Buďte první, kdo poděkuje za tento článek.

Komentáře

Holky, už jste někdo zkoušel perníčky s polevou na zdobení podle našich zásad? Nějak to pořád nemůžu vymyslet!!! Lucka

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, je -li uvedené cukroví vhodné i pro 1,5 roční děťátko? moc děkuji za odpověď. Hanka

Ukázat další komentáře