Domů > Magazín > Blog

Sušička nejen na ovoce – s exkluzivní slevou

Domluvili jsme pro vás velkou slevu několik tisíc Kč na naši oblíbenou sušičku Yden – třeba jako prima vánoční dárek pro sebe nebo rodinu. U nás doma frčí neustále nejen na sušení ovoce, ale také ovocných kůží, krekrů, chipsů a tempehu.

Čeho si ceníme na sušičce Yden CI IR D5

  • Solárního módu, který využívá infra červeného záření NIR a působí na potraviny stejně jako sluneční paprsky. Kromě rychlejšího sušení (úspora energie) a lepší chuti (i barvy) usušeného ovoce, je dle výrobce šetrnější než klasické sušení a pomáhá v potravinách uchovat vitamíny a minerály.
  • Módu “ve stínu”, díky kterému lze sušit ovoce a zeleninu na přesně danou teplotu bez odchylek (např. pro fermentaci jogurtů a tempehu nebo když potřebujeme mít výsledek v RAW verzi, např. u ovocných kůží, chipsů aj.).
  • Vlhkostního čidla a automatického nastavení, které monitoruje vlhkost v průběhu sušení a přizpůsobuje za nás čas a teplotu pro optimální výsledek. S tímto módem si člověk nemusí lámat hlavu, na kolik stupňů a jak dlouho dané potraviny sušit a navíc se potraviny vysuší dokonale tak, že není třeba mít obavy, že by se zkazily (což se hodí třeba u broskví, rajčat nebo banánů, které se jinak špatně suší, případně masožrouti oceňují i možnost efektivně sušit maso a ryby).
  • Odolných nerezových sušících plátů a systému cirkulace, které zajišťují pěkně rovnoměrné sušení (mastnější výrobky jako jsou např. RAW tyčinky se prosuší pěkně od středu a nevytváří mastné strany a vlhký vnitřek, a navíc větrák vám neodfoukne sušící se listy bylinek, jako se nám to stávalo u jiných sušiček). Není tedy třeba v průběhu sušení přeskládávat tácy, aby se suroviny vysušily rovnoměrně.
  • Kovové tácy se i dobře čistí a jsou hlubší, což se hodí třeba pro sušení objemnějších surovin jako je brokolice, květák nebo kadeřávek (jiné sušičky při vytahování táců se často o tyto suroviny zadrhnou) a dobře se z nich sundávají lepivější potraviny (např. hrušky – u plastových táců jiných sušiček se k nim přilepí a nejdou sundat).
  • Vzduchového filtru, který zajišťuje cirkulování a sušení hygienicky čistým vzduchem.

Sušička je u nás celý rok v provozu. Vyrábíme v ní:
sušené ovoce (křížaly, hrušky, švestky, rozinky aj.)
kroužky jablek a pomerančů jako výzdoba
sušenou zeleninu (od mrkve, řepy, po celer, okurky aj.)
sušené bylinky (petrželka, medvědí česnek, tymián, libeček aj.)
sušené květy a plody (šípky, květy růže atp. na čajové směsi)
– domácí vegetu
– ovocné kůže a RAW palačinky
RAW krekry a chleby
– RAW chipsy
sušená RAW semínka a oříšky
tempeh
fermentované rostlinné sýry a jogurty

Členové klubu Jíme Jinak mají nadstandardní slevu [přihlaste se] na značky Kuvings (odštavňovače, fermentor, výrobník sýrů, jogurtovač), Ankarsrum (kuchyňský robot), Eaziglide (nepřilnavé nádobí) Berkey (filtr na vodu) a Yden (sušičky) v e- shopu www.traminal.cz. [přihlaste se].

Členové klubu Jíme Jinak mají mimořádnou slevu [přihlaste se] na značku Vitamix (mixér) v e-shopu www.traminal.cz. [přihlaste se].

Na ostatní značky mají členové slevu 10 % v e-shopu www.traminal.cz. Pro uplatnění slevy zadejte při nákupu svůj klubácký email a kód:[přihlaste se].

Výhoda pro registrované uživatele

Registrovaní čtenáři mají slevu 10 % slevu na celý sortiment v e-shopu www.traminal.cz. Pro uplatnění slevy zadejte při nákupu svůj registrační email a kód: [přihlaste se].

UPOZORNĚNÍ
Slevy jsou platné pouze na webu www.traminal.cz a pouze na zboží (tzn. že neplatí na náhradní díly, příslušenství, na zboží ve výprodeji či zboží v akci). Sleva platí pouze pro členy Klubu, ne pro přátele a rodinné příslušníky. Sleva platí do odvolání.

Eva Cikrytová, zakladatelka Jíme Jinak

Sušička Yden CI IR D5 se u nás využije celoročně. Na jaře v ní suším opatrně bylinky, v létě a na podzim se uvnitř střídají křížaly a houby, ovocné kůže, v zimě pak frčí krekry a další dobroty, které takto můžu nasušit do zásoby. Za mě je hlavní přednost, že se nemusí plody na tácky rovnat, že je velmi tichá a že sama pozná, kdy je hotovo. Žádné hlídání, programování. Stačí nasypat a zapnout.

PS: Víte už jak na zdravé cukroví?

My na Jíme Jinak ano! Naučíme vás chutné cukroví - bez cukru a 100% rostlinné! 💖 Mrkněte jak nahradit cukr ve vánočním pečení nebo se seznamte s perfektním plánem pečení zdravého cukroví. A myslíme i na vás, kterým dělá starosti lepek. Ochutnejte některý ze 40 receptů na bezlepkové cukroví.

Zdravé recepty, zdravé vaření a životní styl. Tisíce receptů zdarma. Co víme, sdílíme! :-)

5 lidí už poděkovalo za článek.

Komentáře

martinmekuta
18. 5. 2020

Přeji ti hezký den Evo, a chtěl bych se zeptat, jestli je sušené ovoce možné jíst spolu s obilnou kaší, nebo je tam stejná nevýhoda špatného trávení, jako u ovoce čerstvého, tedy, že se nesmí jíst s ničím jiným (to ovoce). A pak takový dotaz, jestli jsi viděla tohle úžasné video :) https://www.youtube.com/watch?v=PPgrGO5VqAI

Prosím, jak je to s výrobou tempehu v této sušičce? V článku ” Výroba tempehu: jak na to aby se zarucene povedl” uvádíte, že teplota 35stupňů v běžné sušičce je na tempeh už moc, ale prodejce u sušičky Yden uvádí nejnižší teplotu nastavitelného termostatu právě 35stupňů. Moc děkuji za odpověď.

Ukázat další komentáře

Vyzkoušejte také

Nakládané ředkvičky (pickles)

Nakládané ředkvičky jsou rychlým a skvělým slaným kondimentem, který chuťově i barevně oživí každý oběd nebo večeři.

Ředkvičky naložené v nálevu s ume octem

Vodní pickles s ume octem je velmi jednoduché a velmi chutné. Skvěle se hodí pro případ, že vám vyroste mnoho ředkviček najednou a nestíháte je konzumovat....

Naše nejoblíbenější pickles

Milujeme kvašenou zeleninu. Je chutná a plná vitamínů a laktobacilů, kteří se postarají o náš zdravý střevní mikrobiom. Stačí nastrouhat, naložit do skleni...
6
3

Pampeliškové kapary

Máte rádi kapary? Pak se vám bude líbit česká verze na falešné kapary z pampeliškových poupat. Chutnají velmi podobně jako pravé kapary a když je nasbíráte...