Domů > Magazín > Blog

Vegan mamina prolomila světový rekord v planku – 4 hodiny a 20 minut!

Udržet své tělo minutu v prkně (plank) může být pro mnohé z nás výzvou. Co kdybychom vám řekli, že existuje někdo, kdo vydrží v prkně 4 hodiny a 20 minut a navíc se stravuje zcela bez masa, vajec i mléčných výrobků? Kanadská vegan fitnesska Dana Glowacka se stala novou držitelkou světového rekordu!

Syn jí řekl, že prolomí rekord

Dana Glowacka žije v Kanadě, kde se již dlouhou dobu pohybuje ve světě jógy a fitness. Je certifikovanou instruktorkou jógy a rozhodla se, že prohloubí svou praxi a stane se mistryní v planku (tzv. prkně). Tento cvik má mnoho výhod – zpevňuje střed těla, zpevňuje svaly, zlepšuje postoj i balanc. Kromě těchto výhod byl důvodem jejího odhodlání prolomit rekord i její syn, který jí řekl, že si myslí, že rekord prolomí. “Chci aby byl můj syn pyšný. Všechno je jen v hlavě a trénink, trénink a trénink,” sdělila Glowacka na svém webu.

4 hodiny a 20 minut v prkně

Glowacka prolomila světový rekord na Mezinárodním Plank Maratonu v Naperville, Illionois a stala se tak ženou, která vydržela nejdéle v planku – celé 4 hodiny a 20 minut. Překonala tak rekord z roku 2015, kdy v planku Maria Kalimera vydržela 3 hodiny a 31 minut.

Extrémní sport a jídelníček bez živočišných výrobků? Jde to!

Dana Glowacka je dalším důkazem toho, že dobře sestavený jídelníček bez masa, mléka a vajec je skvělý nejen pro běžný život, ale také pro vrcholové sportovní výkony. 

Přečtěte si také:
– Je možné sportovat a nejíst maso? A co na to studie?
– Sportujete? Tyto rostlinné potraviny obsahují nejvíce bílkovin
– 7 rad, jak jíst při sportu bez živočišných bílkovin
– Stala se ze mě sportující veganka (Silvie 32 let)
– Vzorový jídelníček pro sportovce
– Ivan Rybařík: Suplementy pro sportovce mi poškodily játra (1.část)
– Ivan Rybařík: Sport a strava (2.část)

PS: Co shodit 5 kg za 14 dnů? 😍

Sezóna plavek začne brzy. Máme chutný jídelníček, skvělé recepty, videa, jemné cvičení - a samozřejmě živou podporu a motivaci. Už za 2 týdny uvidíte výsledky. Mrkněte na výzvu Hubneme do plavek a naskočte!

Zdravé recepty, zdravé vaření a životní styl. Tisíce receptů zdarma. Co víme, sdílíme! :-)

Buďte první, kdo poděkuje za tento článek.

Komentáře

Ilona Lechnerová
11. 6. 2019

Evi oprav si překlep….. ve světě jogy…. To střevo me tam pobavilo. ???

Ukázat další komentáře