Domů > Zdravé recepty > Vaše recepty a fotky

Arašídka

Uvařeno
bez sóji
bez cukru
bez mléka
bez vajec

Arašídy bychom neměli konzumovat často a kvůli nebezpečným plísním bychom je neměli dávat malým dětem – nicméně jednou za čas je můžete pro zpestření jistě zařadit. Tento dezert je modifikací burizónové mozaiky a mohu ho doporučit obzvláště na návštěvy, je to pochoutka i pro ty, co jsou zvyklí na cukr a čokoládu.

Ingredience
na jeden velký plech
 • 250 g ovesných vloček jemných
 • 1 balíček rýžových burizónů bez příchuti
 • 200g pražených arašídů nesolených
 • 4 lžíce lněného semínka
 • 2-4 lžíce sladu
 • slunečnicový olej
 • špetka soli

Po přechodu jsem hodně nabrala. Zkusila jsem drahou dietu s koktejly a doplňky. Shodila jsem, ale neměla radost ze ži...

Postup

 1. Nasucho opražíme ovesné vločky. Že jsou opražené poznáme, protože začnou vonět. Nutné míchat a raději pražit na mírném plameni.
 2. Nasucho opražíme propláchnutá lněná semínka.
 3. V hlubokém velkém hrnci nahřejeme olej, dáme ho asi půl cm po dně, přidáme slad a špetku soli a necháme napěnit. Stále mícháme.
 4. Pak přidáme ovesné vločky, burizóny a arašídy se semínky a pořádně promícháme.
 5. Na plech dáme 2x tak dlouhý pečíčí papír. Na něj vysypeme směs, papír přehneme, aby byla směs přikrytá a rukou uplácáme, popř. uválíme válem, aby se vše pěkně spojilo.
 6. Po vychladnutí krájíme na kostky nebo na tyčinky. Podáváme hned, pokud ji nesmlsáte na posezení, tak vydrží v lednici 2 měsíce i déle – i když pak je třeba více kousat, protože ztvrdne.

PS: Z práce do práce, život letí a vy nic nestíháte?

Pokud před sebou stále jen hrnete všechny ty povinnosti, které život přináší, je čas se zastavit. 🛑 Je tohle život, který chcete? O tomto jste snili? Asi ne. V přírodě začíná nový biologický rok, nový začátek a i my to letos můžeme udělat jinak. Právě tomu se v Jarní Očistě také věnujeme a máme dokonce připravený silný závěrečný aktivační rituál, aby se vaše záměry mohly uskutečit. Zdaleka v očistě nejde jen o vyvážený jídelníček. Pojďte si ujasnit touhy, naberte zas energii a pojďte se cítit ve svém těle lépe. Začněte s námi 8 týdenní Jarní očistu. Pročistíme tělo, zlepšíme jídelníček, postavu i psychiku.

2 lidi už poděkovali za článek. Oceňte práci autora také.

Komentáře

walachova
30. 5. 2017

ženy,
a proč by se arašídy neměly jíst moc často? když nejsou žluklé, tak je to jako jiná semena docela dobrý zdroj tuků a bílkovin…

Světýlko
11. 8. 2016

Miluju arašídy a jím je asi víc než bych měla.. Pustila jsem se do této dobroty i proto,že jsem se rozhodla vyzkoušet všechny vaše deserty ;-). Bohužel v první fázi se směs šíleně drobila a nedržela při sobě,dala jsem proto znovu do hrnce olej a sladěnku a celou drobivou směs dala znovu zahřát ke zpěněné sladěnce. Krásně jsem ji natlačila ještě teplou do pekáče a vypadalo to velmi nadějně. Ale druhá fáze- krájení -opět neúspěch – při krájení se placka zlomila úplně jinde než jsem chtěla. Chuťově výborné,ale v této chvíli si říkám,že si tu ořechovou tyčinku jednou za čas koupím :-) Ovšem borůvkový páj,který právě tuhne v lednici vypadá skvěle a určitě si zítra všichni pochutnáme a já udělám další úžasnou fotku zdravého jídla do alba. Vaření zdar a díky moc za všechny recepty :-)

Ukázat další komentáře