Domů > Zdravé recepty > Zelenina a saláty > Kvašená

Jarní salátek s ředkvičkou a kvašenou zeleninkou

Uvařeno

Lehký zeleninový salátek plný vitamínů je skvělým osvěžením k pečeným či smaženým pokrmům. Kvašená zelenina nám pomůže s trávením a ochrání nás před jarní únavou.

Iveta je od 24 let vegetariánkou, či spíše vegankou. Chodila do posilovny 5x týdně. Bez masa a mléka přivedla na svět...

Základní informace

Lehký zeleninový salátek plný vitamínů je skvělým osvěžením k pečeným či smaženým pokrmům. Kvašená zelenina nám pomůže s trávením a ochrání nás před jarní únavou.

Ingredience
  • ½ ledového nebo hlávkového salátu
  • Ředkvička
  • Mrkev
  • 5 lžic kvašené zeleniny nebo kysaného zelí
  • Gomasio nebo čerstvé bylinky (petřel, řeřicha, pažitka)
  • Sojanéza
Postup

Salát omyjeme a nakrájíme na tenké proužky. Mrkev nastrouháme nahrubo a ředkvičku nakrájíme na drobné proužky. Vše smícháme spolu s 5 lžícemi kvašené zeleniny nebo kysaného zelí. Servírujeme kopeček salátu na talíř, přidáme lžíci sojanézy a ozdobíme gomasiem nebo bylinkami.

Praktické

Kvašenou zeleninu si snadno a levně připravíme sami doma. Můžeme ji také koupit v prodejnách zdravé výživy pod názvem pickles. Pokud nemáme obchod v dosahu, můžeme stejně dobře využít kysané zelí. Dáme ale pozor, abychom zejména malých dětem, nedávali zelí s chemickými přísadami a konzervanty. Kvalitní kysané zelí obsahuje pouze zelí, mořskou sůl a přírodní koření.

Kombinujeme

Salátek je skvělou přílohou k obilovinám i luštěninám, zejména vyrovnává energii pečeného či smaženého pokrmu.

Obměna

Místo sojanézy můžeme připravit zálivku z 1 dílu sojové omáčky, 1 dílu kokosového mléka, 1 dílu balzamica a 1 dílu vody. Mrkev či ředkvičku můžeme nahradit bílou ředkví.

 

PS: Jdete s námi letos do Jarní očisty? Zavíráme vstup - poslední šance

Rozhoupejte se a pojďte udělat něco sebe 😊. Pojďte skoncovat s únavou, kily navíc a špatnou náladou. Už za pár týdnů uvidíte výsledky. Pročistíme tělo podle připraveného zdravého jídelníčku. Mrkněte na 8 týdenní Jarní očistu a naskočte!

Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh

Buďte první, kdo poděkuje za tento článek.

Komentáře

Mila Beata
15. 10. 2021

Ah andělská krmě , to bylo Boží , ta chuť, velmi lehký salatek osvěžující ♥️ Prostě lahůdka ♥️Děkujeme JJ

Ukázat další komentáře

Vyzkoušejte také

2
31

Nakládaná cuketa – na delší skladování

Cuketové kvašáky jsou rychle hotové a chtějí také celkem rychle zkonzumovat. Je tu však jednoduchá finta, jak si je připravit trvanlivé na celou zimu, když...

Ředkvičky naložené v nálevu s ume octem

Vodní pickles s ume octem je velmi jednoduché a velmi chutné. Skvěle se hodí pro případ, že vám vyroste mnoho ředkviček najednou a nestíháte je konzumovat....