Domů > Zdravé recepty > Zelenina a saláty > Kvašená

Jarní salátek s ředkvičkou a kvašenou zeleninkou

Uvařeno

Lehký zeleninový salátek plný vitamínů je skvělým osvěžením k pečeným či smaženým pokrmům. Kvašená zelenina nám pomůže s trávením a ochrání nás před jarní únavou.

Změnu jídelníčku jsem udělal kvůli zdravotním problémům. Neuměl jsem vůbec vařit. Během kurzu jsem si dva měsíce vaři...

Základní informace

Lehký zeleninový salátek plný vitamínů je skvělým osvěžením k pečeným či smaženým pokrmům. Kvašená zelenina nám pomůže s trávením a ochrání nás před jarní únavou.

Ingredience
  • ½ ledového nebo hlávkového salátu
  • Ředkvička
  • Mrkev
  • 5 lžic kvašené zeleniny nebo kysaného zelí
  • Gomasio nebo čerstvé bylinky (petřel, řeřicha, pažitka)
  • Sojanéza
Postup

Salát omyjeme a nakrájíme na tenké proužky. Mrkev nastrouháme nahrubo a ředkvičku nakrájíme na drobné proužky. Vše smícháme spolu s 5 lžícemi kvašené zeleniny nebo kysaného zelí. Servírujeme kopeček salátu na talíř, přidáme lžíci sojanézy a ozdobíme gomasiem nebo bylinkami.

Praktické

Kvašenou zeleninu si snadno a levně připravíme sami doma. Můžeme ji také koupit v prodejnách zdravé výživy pod názvem pickles. Pokud nemáme obchod v dosahu, můžeme stejně dobře využít kysané zelí. Dáme ale pozor, abychom zejména malých dětem, nedávali zelí s chemickými přísadami a konzervanty. Kvalitní kysané zelí obsahuje pouze zelí, mořskou sůl a přírodní koření.

Kombinujeme

Salátek je skvělou přílohou k obilovinám i luštěninám, zejména vyrovnává energii pečeného či smaženého pokrmu.

Obměna

Místo sojanézy můžeme připravit zálivku z 1 dílu sojové omáčky, 1 dílu kokosového mléka, 1 dílu balzamica a 1 dílu vody. Mrkev či ředkvičku můžeme nahradit bílou ředkví.

 

PS: Z práce do práce, život letí a vy nic nestíháte?

Pokud před sebou stále jen hrnete všechny ty povinnosti, které život přináší, je čas se zastavit. 🛑 Je tohle život, který chcete? O tomto jste snili? Asi ne. V přírodě začíná nový biologický rok, nový začátek a i my to letos můžeme udělat jinak. Právě tomu se v Jarní Očistě také věnujeme a máme dokonce připravený silný závěrečný aktivační rituál, aby se vaše záměry mohly uskutečit. Zdaleka v očistě nejde jen o vyvážený jídelníček. Pojďte si ujasnit touhy, naberte zas energii a pojďte se cítit ve svém těle lépe. Začněte s námi 8 týdenní Jarní očistu. Pročistíme tělo, zlepšíme jídelníček, postavu i psychiku.

Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh

2 lidi už poděkovali za článek. Oceňte práci autora také.

Komentáře

Mila Beata
15. 10. 2021

Ah andělská krmě , to bylo Boží , ta chuť, velmi lehký salatek osvěžující ♥️ Prostě lahůdka ♥️Děkujeme JJ

Ukázat další komentáře

Vyzkoušejte také

15
31

Nakládaná cuketa – na delší skladování

Cuketové kvašáky jsou rychle hotové a chtějí také celkem rychle zkonzumovat. Je tu však jednoduchá finta, jak si je připravit trvanlivé na celou zimu, když...

Ředkvičky naložené v nálevu s ume octem

Vodní pickles s ume octem je velmi jednoduché a velmi chutné. Skvěle se hodí pro případ, že vám vyroste mnoho ředkviček najednou a nestíháte je konzumovat....