Domů > Jak začít > Inspirace

Zdravé pohoštění – menu nejen na Silvestra

Chlebíčky, chipsy a šampanské? Klasická silvestrovská nuda. Co zkusit občerstvení na Silvestra tentokrát jinak? Budete nejen originální, ale navíc vám nebude špatně. Pojďte se přesvědčit, že mlsat se dá chutně a zdravě.

Udělejte si plán

Nejdůležitější je udělat si plán a dopředu si rozmyslet, co všechno chcete mít na silvestrovském stole. Rozhodně to ale nepřehánějte s množstvím. Stačí si vybrat jednu, dvě pomazánky, něco zajímavého z teplé kuchyně a jedno, dvě zobání. Pokud máte rádi experimenty, zkuste jedno zdravé pití z naší nabídky. To úplně stačí.

Nakupte si, co vám chybí

Další důležitá věc je zkontrolovat, co máte doma a napsat si nákupní seznam toho, co vám chybí. Pak je ještě potřeba s nákupním seznamem vyrazit do obchodu nebo zdravé výživy a vše potřebné obstarat.

Udělejte si přípravu předem

A poslední, neméně důležitá věc, je připravit si předem připravit to, co se připravit dá. Upéct sušenky nebo opražit semínka si můžete udělat pár dní dopředu. Nezapomeňte na máčení a vaření luštěnin, ty je potřeba namočit přes noc. Stejně tak ořechy, pokud si budete chtít udělat třeba zdravý vaječnák.

Zdravé a chutné pohoštění

Vybraly jsme pro vás vyzkoušené a osvědčené dobroty, s kterými budete zaručeně originální.

Pomazánky a saláty

Teplá kuchyně

Zobání

Sladké

Nápoje alkoholické a nealkoholické 

Jestli si si dáte na Silvestra malé množství alkoholu nebo raději ne, záleží na vás. Pár deci kvalitního vína či piva vaše tělo to pro jednou určitě zvládne. 

Přejeme Vám, aby se Vám zdravé dobroty podařily a pochutnali jste si na nich, stejně jako my.

PS: Cítíš se v plavkách sebevědomě?

Pokud letos nechceš schovávat zadek pod ručník, pojď na to s námi jinak.
Chci lepší postavu!

Zdravé recepty, zdravé vaření a životní styl. Tisíce receptů zdarma. Co víme, sdílíme! :-)

7 lidí už poděkovalo za článek.

Komentáře

Ahoj děvčata, ráda jsem se opět podívala na vaše úžasné stránky. Ráda vzpomínám na moje dogmatické začátky. Moje Cesta je úžasná a naprosto dokonalá. I ta vaše. Přeji Vám vše dobré. Vše je tak, jak má být.

Dobrý den, mám dotaz trochu mimo mísu :-). Mohou těhotné popíjet slabý čaj bancha?
Předem děkuji za odpověď, Lucka

Ukázat další komentáře