Chlebíčky, chipsy a šampanské? Klasická silvestrovská nuda. Co zkusit občerstvení na Silvestra tentokrát jinak? Budete nejen originální, ale navíc vám nebude špatně. Pojďte se přesvědčit, že mlsat se dá chutně a zdravě.

Udělejte si plán

Nejdůležitější je udělat si plán a dopředu si rozmyslet, co všechno chcete mít na silvestrovském stole. Rozhodně to ale nepřehánějte s množstvím. Stačí si vybrat jednu, dvě pomazánky, něco zajímavého z teplé kuchyně a jedno, dvě zobání. Pokud máte rádi experimenty, zkuste jedno zdravé pití z naší nabídky. To úplně stačí.

Nakupte si, co vám chybí

Další důležitá věc je zkontrolovat, co máte doma a napsat si nákupní seznam toho, co vám chybí. Pak je ještě potřeba s nákupním seznamem vyrazit do obchodu nebo zdravé výživy a vše potřebné obstarat.

Udělejte si přípravu předem

A poslední, neméně důležitá věc, je připravit si předem připravit to, co se připravit dá. Upéct sušenky nebo opražit semínka si můžete udělat pár dní dopředu. Nezapomeňte na máčení a vaření luštěnin, ty je potřeba namočit přes noc. Stejně tak ořechy, pokud si budete chtít udělat třeba zdravý vaječnák.

Zdravé a chutné pohoštění

Vybraly jsme pro vás vyzkoušené a osvědčené dobroty, s kterými budete zaručeně originální.

Pomazánky a saláty

Teplá kuchyně

Zobání

Sladké

Nápoje alkoholické a nealkoholické 

Jestli si si dáte na Silvestra malé množství alkoholu nebo raději ne, záleží na vás. Pár deci kvalitního vína či piva vaše tělo to pro jednou určitě zvládne. 

Přejeme Vám, aby se Vám zdravé dobroty podařily a pochutnali jste si na nich, stejně jako my.

 1. Ahoj děvčata, ráda jsem se opět podívala na vaše úžasné stránky. Ráda vzpomínám na moje dogmatické začátky. Moje Cesta je úžasná a naprosto dokonalá. I ta vaše. Přeji Vám vše dobré. Vše je tak, jak má být.

 2. Dobrý den, mám dotaz trochu mimo mísu :-). Mohou těhotné popíjet slabý čaj bancha?
  Předem děkuji za odpověď, Lucka

  • Ano, bancha je čaj z tříletých větviček, takže ztratí většinu teinu. Můžete ho pít každý den i jako těhotná a mohou ho i malé děti. Má příjemnou jemnou chuť a uklidňující účinky.

 3. Děkuju za různé tipy!
  A chci se zeptat, jestli děláte kukuřičné chipsy (případně jak) a nebo nějaké rybí saláty/pomazánky?

  • Přiznám se že kukuřičné chipsy kupuji od Country Life. A rybí salát? Kdybych na něj dostala chuť, dala bych kyselou zeleninu, tofunézu, pepř, cibulku a nějaké zavináče :).

  • Rybí pomazánku bych udělala také jednoduše. Smíchala bych uzenou makrelu, tofunézu, cibulku najemno, umeocet a nechala trochu odležet.

 4. Zobrazit všech 9 komentářů

Komentujte
Vaše jméno

Jméno uložíme a zobrazíme, váš e-mail nezveřejníme. Zásady ochrany údajů.

SDÍLEJTE PŘÍSPĚVKY - získejte členství v Klubu JJ nebo jeho prodloužení. Jak to funguje?
Ajka
Autorem článku je Ajka
Strava pro mne vždy byla a bude středem zájmu. Dává mi možnost žít, poznávat lépe sama sebe, učit se, rozvíjet se a růst. Mou vášní je studium, jak strava ovlivňuje, mění a uzdravuje mé tělo a následné tvoření v kuchyni. To vše budu s vámi ráda sdílet.
Předchozí článekSváteční ravioli s mandlovou ricottou
Další článekSlané hospodské tyčinky